>

KÜLTÜR-SANAT

50 Cent’in Kaleminden Bir “Sert Çocuk”un Gerçek Yaşam Öyküsü

Altın kitaplar`dan yeni bir kitap daha...
 
   
 
 
     

Curtis James Jackson III; nam-ı diğer 50 Cent geçmişindeki karanlık sokakları, örnek alınması gereken çarpıcı değişimini Arka Sokaklar’da anlatıyor!

50 Cent geçmişindeki “sert çocuğu” tanıtıyor ve zorbaya dönüşen o çocuğun nasıl, niçin zorba olduğunu ve bu aşamayı atlatıp atlamayacağını anlatmak için tecrübelerini paylaşıyor. Terapisti ile yaptığı görüşmeleri bütün açıklığıyla aktaran 50 Cent, boşanmadan, tüketim sorununa, çevre değişiminden diyetle mücadeleye kadar bir gencin karşılaştığı sorunları gerçekçi diyaloglarla, vaaz verircesine değil, tüm hassasiyetleri göz önünde tutarak anlatıyor ve “yaptığımı yapma” diyor!

ARKA SOKAKLAR


Sempatik bir karakter olarak karşımıza çıkan Butterball aslında sert bir çocuktur! Peki, ama bu saldırgan tutumunun nedeni nedir?

Anne ve babası ayrılan Butterball, yeni bir hayata başlangıç yapabilmek için annesiyle Long Island’ın kenar mahallelerinden birine taşınır. Gerek yaşadığı ailevi sorunlar gerekse içinde bulunduğu sosyal çevre, gençlik bunalımları yaşamakta olan Butterball’ı pek çok hata ve suça ortak eder. Okul idaresinin, bir terapistle görüşmesi gerektiğiyle ilgili ikazları bu “sert çocuk”un, hayatın bambaşka yönleri de olduğunu fark etmesini sağlar.

Kendi deneyimlerini kurgusal bir hikâye ile aktaran 50 Cent gençlere ilham verirken çocuklarını ve öğrencilerini daha iyi anlamak isteyen ebeveynlere ve öğretmenlere de ışık tutuyor.50 Cent Arka Sokaklar
Yazar: 50 Cent – Laura Moser
Tür: Gençlik – Roman
Sayfa sayısı: 176 sayfa
Fiyatı: 10.00 TL
Yayın tarihi: 21.02.2013


facebook.com/altinkitaplar
twitter.com/altinkitaplar
http://www.altinkitaplar.com.tr/50-cent-arka-sokaklar/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>