>

KÜLTÜR-SANAT

6.Balkan Panorama Film Festivali Tarihleri Belli Oldu

Balkanlardan gelen sanat rüzgârı sonbaharda Buca’da esecek.
 
   
 
 
     

İzmirli sinemaseverleri Buca’da buluşturan Balkan Panorama Film Festivali, 6’ncı buluşma için yola çıktı. Geçtiğimiz Aralık ayında Buca Belediyesi, Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde Balkan ve Türk sinemasının başarılı isimlerini bir araya getiren festival, 2020 yılında 15 - 21 Ekim tarihleri arasında Buca Belediyesi tarafından düzenlenecek.

DOLU DOLU FESTİVAL HAFTASI

Bu yıl 6’ncı kez gerçekleştirilecek olan festival, ilk defa kurmaca ve belgesel filmleri kapsayan ulusal ve uluslararası uzun metrajlı film ve ulusal ve uluslararası kısa metrajlı film dallarında yarışma düzenleyip ödüller verecek. Festival kapsamında bu yıl, 100’ün üzerinde filmin sinemaseverlerle bir ara gelmesi planlanıyor. Gösterimlere oyuncu, yönetmen, yapımcı ve sinema sektörünün çok sayıda emekçileri katılım göstererek söyleşiler gerçekleştirecek. Film seçkilerinin yanı sıra gerçekleştirilecek sinema workshopları, sergiler, konserler ve birçok daha sürpriz etkinlik İzmirli sinemaseverlere dopdolu keyifli bir hafta yaşatacak.

Festival’in yarışma ve yarışma dışı başvuru tarihleri, ödülleri, yönetmelikleri, mekânları ve daha ayrıntılı bilgileri kısa bir süre sonra düzenlenecek basın toplantısı ile duyurulacak ve Balkan Panorama Film Festivali’nin www.bpff.art resmi internet sitesinde ilan edilecektir.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>