>

KÜLTÜR-SANAT

8.Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri’nin Sahipleri Belli Oldu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 2010 yılından bu yana her yıl, ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için bilim ve sanat ödülleri veriyor.
 
   
 
 
     

Sanat Ödülü: Sezer Ateş Ayvaz, Aysel Çelikel (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adına), Nursel Duruel, Emine Birsen Ferahlı, Turhan Günay (Seçici Kurul Başkanı), Selim İleri ve Mehmet Zaman Saçlıoğlu’dan oluşan seçici kurul, sanat dalında “öykü” ödülüne Bünyamin Bozkuş’un Cennetin Kenar Mahallesi adlı eserini layık görmüştür.

Bilim Ödülü: Bilim Akademisi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle Genç Bilim İnsanları Ödül Programına (BAGEP) sağlık bilimleri alanından başvuran adaylar arasından bir kişiye BAGEP ödülünün yanı sıra “Türkan Saylan Bilim Ödülü” de verilmektedir Bilim Akademisi tıp seçici kurulu bu yıl Prof. Dr. Oktay Algın’ı 8.Türkan Saylan Bilim Ödülü’ne layık görmüştür.

Ödüller 19 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak törenle sahiplerine verilecek.

Sunuculuğunu Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Orhan Kurtuldu’nun yapacağı gece ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel’in açılış konuşmasıyla başlayacak.

“Türkan Saylan Denince” adlı gösterimin ardından Barış İçin Müzik Vakfı’nın katkılarıyla Barış İçin Müzik Korosu ve MÜZED’in katkılarıyla Çağdaş Yaşam Çocuk Korosu sahne alacak.

Tören, Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nın katkılarıyla İstanbul Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Soprano Burcu Soysev’in Şan Resitali ile sona erecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>