>

KÜLTÜR-SANAT

8.Uluslararası Elazığ Çayda Çıra Film Festivali Başlıyor!

8.Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali, bu yıl 12-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.
 
   
 
 
     

Salı günü başlayacak olan 8. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’ne Türk sinemasına emek vermiş Ediz Hun, Nuri Alço, Bahar Öztan gibi birçok ünlü sinema sanatçısı katılacak.

Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’yle ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara, "Elazığ’a yakışır bir festival yapacağız. Festivalin Elazığ’ın tanıtımı konusunda büyük rol oynadığı gibi layıkıyla Elazığ’ı en iyi şekilde tanıtacağız. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Elazığ’da festival dolu dolu ve coşkuyla geçecek. Bu kapsamda Elazığ’da çeşitli film gösterimleri, çeşitli sohbet programları ve çok sayıda etkinlik yapacağız" dedi.

Elazığ’da ilk defa Cadde Sineması kuracaklarını ve tüm Elazığlılara caddede sinema izleme keyfini yaşatacak olmanın mutluluğu içinde olduklarını belirten Kara, "Türk sinemasının ünlü yıldızlarını Elazığ’a getirerek, Elazığlılarla buluşturmanın gururu içinde olacağız. Açılış galasında işitme engelli kardeşlerimizin çaydaçıra oyunuyla geceye start vereceğiz. Bu bizim için ve toplumumuz için çok önemli bir görevdir. Engelli kardeşlerimiz festival için tüm azimleriyle bu geceye hazırlanıyorlar. Türk Sinemasına emek vermiş Ediz Hun, Nuri Alço, Bahar Öztan gibi duayenleri ve birçok ünlü sinema sanatçılarımızı Elazığlılarla buluşturacağız. Elazığlıları büyük sürprizler bekliyor" şeklinde konuştu.

Kara, 12-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan festivale tüm Elazığlıları davet ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>