>

KÜLTÜR-SANAT

Akın Olgun’un Yaralarıyla Baş Etmeye Çalışan Kadınları Anlattığı Yeni Kitabı “El Âlem” Raflarda!

Gazeteci ve yazar Akın Olgun’un yaralarıyla farklı ama hepimize az çok tanıdık gelecek şekillerde baş etmeye çalışan kadınları anlattığı yeni öykü kitabı “El Âlem” raflarda yerini aldı!
 
   
 
 
     

Seninle tanıştığımda yaralıydım. Yaralarımı sakladım. Seninle tanıştığımızda öfkeliydim. Öfkemi sakladım. Umutsuzdum, umutsuzluğumu sakladım ve hayatımda ilk kez saklanmanın iyi geldiğini fark ettim…

Teslim bayrağını çekmeyen, direnen ancak toplum tarafından türlü zincirlere vurulan kadınların yaşantılarının anlatıldığı kitapta, bir yandan bir dile, bir odaya, bir eve hapsedilerek kafese konan yaşamlar; diğer yandan boğucu gelenekler arasında kendine nefes alacak küçük sahalar açan kadınların öyküleri okurlarla buluşuyor. Gerçek hikâyeleri anlatma gayesinden vazgeçmeyen Olgun, bu hayatların hem tanığı hem de sanığı olduğumuzu aktarıyor. Yaraların, kimi zaman kişilerin elinden tutarak bir sığınak ya da cehennem olabileceğini kimi zamansa bir şifa kaynağı sayılabileceğini belirten yazar, olgun bir kabul duygusu barındıran üslubuyla okuyucuları, kendi yaralarına bakmaları için cesaretlendiriyor.

Akın Olgun’un kaleme aldığı “El Âlem”, Tekin Yayınevi logosuyla tüm kitabevlerinde ve online kitap mağazalarında!

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>