>

KÜLTÜR-SANAT

Alacakaranlık samurayı..

Türsak vakfınca düzenlenen ana teması “Öteki Tarih” olarak belirlenen Uluslararası Sinema ve Tarih Buluşması kapanış gecesi...
 
   
 
 
     
TÜRSAK Vakfı, geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve bu yıl ana teması “Öteki Tarih” olarak belirlenen ve uluslararası alanda önemli bir yere sahip olan“Uluslararası Sinema ve Tarih Buluşması”nın yedincisi 10-17 Aralık 2004 tarihinde İstanbul’da METRO Group Türkiye’nin Kurumsal Sponsorluğunda ve T.C. Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirdi.

Festival “Kapanış Gecesi” 17 Aralık 2004 Cuma günü saat: 20.00’de İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Sunuşlarını değerli sunucu Korhan Abay’ın üstleneceği gecede “En İyi Uzun Metraj Film Ödülü – Işık Saçan Apollon”, “Uzun Metraj Film Jüri Özel Ödülü”, “En İyi Belgesel Film Ödülü”, “En İyi Sinematografi Ödülü”, “En İyi Uzun Metraj ve En İyi Belgesel Film SİYAD Ödülleri”, “Genç Makale Yarışması Ödülü” ile usta Macar Yönetmen Istvan Szabo ve ünlü Avusturyalı oyuncu Klaus Maria Brandauer ile Ziya Öztan’a Onur Ödül’ü verilecektir.

Şefliğini Cem Mansur’un yaptığı, Akbank Oda Orkestrası’nın konseri ile başlayacak, usta yönetmen Istvan Szabo, “Uzun Metraj ve Belgesel Yarışma” jürileri Avusturyalı ünlü yönetmen Götz Spilmann, yönetmen Cristian Johnston, Ramona Diaz, ünlü Fransız Oyuncu Florance Darell, Fransa Anadolu Medeniyetleri Enstitüsü Başkanı Pierre Chuvin, Ruth Hopkins, Pavlos Nerantzis, yönetmen Edgar Honetschlager ve ev sahibi jüri üyesi olarak Tevfik Başer’in yanı sıra sinemadan magazine, politikadan iş ve medya dünyasına bine yakın konuğun katılacağı gecede, siz değerli basın mensuplarını aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Filmleri, ülkesinde ve yurt dışında pek çok ödül kazanan Japon yönetmen Yoji Yamada’nın yönettiği Alacakaranlık Samurayı’nın Türkiye’deki ilk gösterimi ile gece ve Festival son bulacaktır.

17 Aralık 2004
Cuma Saat: 20.00
LÜTFİ KIRDAR KONGRE VE SERGİ SARAYI
Kapanış Filmi
ALACAKARANLIK SAMURAYI
Türkiye İlk Gösterimi


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>