>

KÜLTÜR-SANAT

"Aldırma Gönül" 11 Aralık`ta Uniq Hall Sahnesinde Perdelerini Açıyor

“Kendimi Sabahattin Ali’ye Teslim Ettim”
 
   
 
 
     

Türk Edebiyatı’nın en değerli isimlerinden biri olan Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin yer aldığı ve Ferhat Göçer’in tek kişilik performansıyla hazırlanan ‘Aldırma Gönül’ 11 Aralık’ta UNIQ Hall’de seyircisiyle buluşuyor.

Ferhat Göçer 25 yılı aşkın sanat yaşamında hiç bu kadar heyecanlanıp hiç bu kadar yorulmamıştı. Tiyatro ve Sabahattin Ali severlerin sabırsızlıkla beklediği müzikli oyun “Aldırma Gönül” için Ferhat Göçer yoğun bir hazırlık aşamasını artık geride bırakıyor. Dünyaca ünlü yazarımızı daha yakından tanımaya başlayınca, çektiği sıkıntıları ve dramatik hayat hikayesini iyice kavradıkça kendisiyle çok büyük bir bağ kurduğunu belirten Göçer “Sabahattin Ali’yle tarif edilemez duygusal bir empati kurdum. Bazı noktalarda özdeşleştiğimi hissettim ve oyunda da Sabahattin Ali’yi oynamak değil de gerçekten onu kendi içimde hissederek canlandırmaya çalışıyorum. Ruhumu ona teslim ettim” derken, oyunun yönetmeni Ezel Akay’ın yönlendirmesiyle de Ali’ye görünüş olarak benzemek için ilk adımlarını attı.

Yoğun bir prova dönemi geçiren Ferhat Göçer tiyatro oyunun yanı sıra, oyunda söylediği şarkılardan oluşan albüm için de çalışmalarını sürdürüyor. “Göklerde Kartal Gibiydim”, “Geçmiyor Günler” ve “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” şarkılarına Kemal Başbuğ yönetmenliğinde klip çeken Ferhat Göçer saçlarını önce beyaza ardından sarıya boyattı. Hapishane platosunda çekilen fotoğraflarda Göçer, Sabahattin Ali imajıyla dikkat çekerken 11 Aralık’taki “Aldırma Gönül” müzikli oyunu için ruhen ve bedenen hazır olduğunu söyledi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>