>

KÜLTÜR-SANAT

‘Alternatif rock’ın seksi prensleri!

Amerikan ‘alternatif rock’ının en özgün topluluklarından, ‘seksi prens’ler Girls Against Boys, Vox sahnesinde, İstanbullu hayranlarıyla buluşuyor.
 
   
 
 
     
Fugazi, Make-Up gibi bir çok efsane topluluğu barındıran Washington DC’den çıkan Girls Against Boys’un kökleri bir taraftan İngiliz post-punk topluluklarında (The Fall, Joy Division, Killing Joke) bir taraftan da Amerikan hardcore’unda (Hüsker Dü, Black Flag, Minor Threat) yatıyor.

1992 yılında ilk albümleri ‘Tropic of Scorpio’yu çıkaran grup ardından birbirinden başarılı üç albümü (Venux Luxure, Cruise Yourself, Home of GVSB) üç yıl içerisinde Touch and Go şirketinden piyasaya sürebildi. Bu başarı bir çok plak şirketinin peşlerinden koşmasını sağladı.

Sonic Youth, Jesus Lizard, Pavement ile büyük turneler yapan Girls Against Boys en sonunda Nirvana’nın şirketi Geffen ile anlaşıp, hayranlarını hayal kırıklığına uğratan ‘Freakonica’yı çıkardılar.
       
Yaptıkları hatadan hemen dönüş yapan topluluk, Chicago’lu şirket Jade Tree’den, geçmiş dönemi hiç aratmayan, halen formda olduklarının ispatı olan albümleri ‘You Can’t Fight..’ı 2002 yılında çıkarıp, kendilerini koyu hayranları olarak belirten Interpol, Yeah Yeah Yeahs, Radio 4 gibi yeni topluluklar ile sahne aldılar.
       
Metropol hayatındaki gariplikleri, duygusal hayatın labirentlerinde çaresiz kayboluşları, mesafeli fakat içten bir dille anlatan Scott Mc Cloud’un çizdiği resimlerde, şehrin neon ışıklarının puslu, tekinsiz ama bir o kadar da çekici atmosferi hakim. Konuşur gibi vokalleriyle, maçoluklarından vazgeçemeyen fakat zayıflığından avlanacağını bilen erkeklerin, her şeyi bilen ama mutsuzluktan kurtulamayan kadınların hikayelerini anlatıyor Scott Mc Cloud.
       
Gecede post-rock olarak adlandırılabilecek tarzlarıyla dikkat çeken İstanbullu topluluk A Change of Plans de ön grup olarak sahne alıyor.
       
Tarih: 23 Şubat, Çarşamba

Program:
DJ Hünkar (Radyo Eksen): 21.00-21.30
A Change of Plans: 21.30-22.30
Girls Against Boys: 22.30
       
Giriş Ücreti: 22,5 YTL
       
Vox Music Club
İstiklal Caddesi, Yapı Kredi Kültür Merkezi Yanı
Beyoğlu - İstanbul
Tel: 0 212 244 04 42

Kaynak: ntvmsnbc


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>