>

KÜLTÜR-SANAT

Altın Portakal Film Festivali’nin Jüri Başkanlığı belli oldu

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Jüri Başkanlığı’nı bu yıl ŞERİF GÖREN yapıyor...
 
   
 
 
     

Dünya perakende sektörünün başında gelen REAL'in ana sponsorluğu ile güçlenerek yoluna devam eden Altın portakal Jüri Başkanlığı için de sinemamızın güçlü bir ismini seçti: Türk Sineması’nın usta yönetmeni Şerif Gören 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Jüri Başkanı olarak görev yapacak.

Geçtiğimiz yıl gördüğü ilgi ve yarattığı başarılı rüzgârı sürdüren TÜRSAK-AKSAV işbirliği, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivalini, bu yıl 16-23 Eylül 2006 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

1975 yılında "Endişe" ile "En İyi Yönetmen" ve 1999 yılında ise "Yaşam Boyu Onur" ödüllerini aldığı Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne bu kez Jüri Başkanı olarak konuk oluyor. 1982 yılında Cannes'da Altın Palmiye ödülünü alan "Yol" filminin yönetmeni olan Şerif Gören’in, 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışması’nın Jüri Başkanlığı görevini üstlenmesi üzerine, Festival Başkanı Engin Yiğitgil, “Türk sinemasına ve kültürüne büyük katkılar sağlayan usta yönetmenin, bu katkısını, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Jüri Başkanı olarak sürdürmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.”

43. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Ulusal Yarışma Jüri Başkanı yönetmen Şerif Gören 1970 yılında çektiği ilk filmi "Piyade Osman"la başlayan filmografisine, “Endişe”, "Almanya Acı Vatan", "Deprem" "Yılanların Öcü", "Beyoğlu'nun Arka Yakası", "On Kadın" ve "Amerikalı" gibi, her birinin Türk sinemasında özel yeri olan son derece önemli filmler ekledi.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>