>

KÜLTÜR-SANAT

Altın Portakal Tatil Festivali miydi?

Antalya Kültür Sanat Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Vecdi Sayar'ın yaptığı "Altın Portakal tatil festivali olmayacak" açıklaması yankı buldu.
 
   
 
 
     
YENİ TARTIŞMA: ALTIN PORTAKAL TATİL FESTİVALİ MİYDİ?

46. yaşına basan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl 10-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Antalya Kültür Sanat Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Vecdi Sayar'ın yaptığı "Altın Portakal tatil festivali olmayacak" açıklaması yankı buldu.

Vecdi Sayar, bugün NTV'de yayınlanan, Gülay Afşar'ın sunduğu "Haber Merkezi Hafta Sonu"na konuyla ilgili yeni açıklamalar yaptı. "Altın Portakal tatil festivali olmayacak" açıklamalarına yenileri ekledi:

"Festivale dair böyle izlenimler var. Bundan sinemacılar da rahatsız. Gelenler tatil yapmaya geliyor. Sinemacıların isteği ortak çalışma ortamı yaratmak.

Tabii ki burada aylardır bir araya gelemeyen sinemacılar buluşuyor. Konuşacak ve eğlenecekler ama kente yeni sinema izleyicisi kazandırmak gerekir.

Amaç çok film izlemek, katılımı artırmayı umut ediyoruz. Bu sene bilet fiyatları aşağı çekilecek, sembolik olacak. Böylece gençlerin katılımı artacak.

Türk sinemasının gelen konuklara tanıtılmasını sağlayacağız. Film Market yapmıyoruz ama başka çalışmalar olacak Türk sineması için.

Daha önceki senelerde sözde yabancı ünlü konuklar geldi. Bu yıl esamesi okunmayan ünlüleri, hatta filmleri olmayanları getirmek istemiyoruz..."

Kaynak: Medyatava

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>