>

KÜLTÜR-SANAT

Altın Portakal’da Mavi Ring’e Büyük Alkış

Altın Portakal Ulusal Yarışma Filmleri arasında yer alan ve gala gösterimiyle izleyicinin karşısına çıkan Ömer Leventoğlu’nun ‘Mavi Ring’ adlı filmi ayakta alkışlandı .
 
   
 
 
     

50’nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin yarışma filmlerinden ‘Mavi Ring’in galası AKM Aspendos Salonu’nda yapıldı. Senaryo ve yapımcılığını Ömer Leventoğlu, sanat yönetmenliğini Hale İşsever’in, görüntü yönetmenliğini Lefteris Agapaulakis’ın üstlendiği film, kapatılan Eskişehir Cezaevi’nden başka cezaevine gönderilen siyasi mahkumların yolculuk hikayesi anlatılıyor. Filmde, mütevazi bir hayatı olan ve siyasi olaylardan habersiz doktor Pınar bir gece yarısı kendisini askeri bir cip olan Mavi Ring’te mahkumların arasında buluyor ve bu onun insanı ve devleti yeniden tanıma yolculuğu oluyor.

Gösterimden sonra düzenlenen söyleşiye katılan film ekibi, ‘Mavi Ring’ yolculuğunun kendilerini nasıl etkilediğini anlattı. Yönetmen ve yapımcı Ömer Leventoğlu, insanı insanla anlatmak, nefes almanın değerini anlatan bir film yapmak için yola çıktığını söyledi. Sinema tarzının seyirciyi rahatsız etmek olduğunu söyleyen Leventoğlu, “Seyirci filmimden sonra mutsuz olursa ben başarısız olmuşumdur, seyirci huzursuz olursa bir şeyler değişebilir. Onun için filmde nefes alamayan acı çeken mahkumlar vardı” dedi.

Doktor Pınar rolünü üstlenen oyuncu Ezgi Çelik ise filmde kendini en etkileyen şeyin hümanizm olduğunu söyleyerek “Cezaevini sadece bir bina olarak bilen bir beyaz yakalının Mavi Ring’te yaşananlara şahit olması ve orda işin sadece insanı boyutuyla ilgileniyor olması beni çok etkiledi” dedi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>