>

KÜLTÜR-SANAT

Anadolu Ateşi`nin "Kıvılcım"ı Yine Ayakta Alkışlandı!

Önceki hafta yoğun kar yağışına rağmen gala gecelerinde ayakta alkışlanan Anadolu Ateşi ekibinin Kıvılcım gösterisi bir kez daha sahnedeydi.
 
   
 
 
     

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın kızı Ecehan ile izlediği gösteriyi Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Hıncal Uluç, Hakan Yılmaz, Betül Demir gibi ünlü isimler de izledi.

'Kıvılcım"ı izlemeye kızı Deniz ile gelen Hakan Yılmaz, gösteri öncesinde hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi. "Kıvılcım"ı yeğeni Yağız ile görmeye gelen Betül Demir de gösteri öncesi Hıncal Uluç ile birlikte poz verdi.

Garanti Bankası desteği ile sahneye taşınan gösteri bir kez daha izleyenleri hayran bıraktı. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografiyi, etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşıyan minikler yine ayakta alkışlandı.

4-12 yaş grubundan 80 çocuk, tam 2 yıl boyunca haftada 5 gün günde 6 saat prova yaparak bu gösteriye hazırlandı. 2000 başvuru arasından yapılan elemelerle seçilen geleceğin dans yıldızları kısa bir süre sonra Anadolu Ateşi ekibi gibi dünyayı gezmeye başlayacak.

Kıvılcım'ı en önden izleenler arasında Mustafa Erdoğan'ın oğulları Atlas, Ares ve Güney ile Yılmaz Erdoğan'ın oğlu Rodin ve Deniz Erdoğan'ın oğlu Beran da vardı. Kuzenlere dedeleri Nazım Erdoğan ile babaanneleri Süheyla Erdoğan eşlik ediyordu. Deniz Erdoğan ve eşi Elif Erdoğan da seyirciler arasındaydı.

Gösterinin finalinde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Ömer Çelik ve Mustafa Erdoğan çocuklarla birlikte sahnedeydiler. Bakan Çelik, Mustafa Erdoğan'a bu "kıvılcım" için teşekkür ederiz derken, Bağış da "bir baba olarak bu gösteriye inanan ve destek olan anne ve babalara da teşekkür ederim" dedi.

Finalde, tüm konuklar minik dansçılarla birlikte poz verdi.

Kıvılcım galasında olduğu gibi bu gösteride de Van Vali YardımcısıAtay Uslu ve Vanlı çocuklar da salondaydı. AKP Milletvekili Gülşen Orhan, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Van Ticaret ve Sanayı Odası Başkanı Mirza Nadiroğlu da Van ekibiyle birlikteydi. Finalde yine bir hatıra fotoğrafı çekildi.

"Kıvılcım" 24,25, 31 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde yeniden Haliç Kongre Merkezi'nde olacak. Gösterinin biletleri biletix'te..

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>