>

ANNE - ÇOCUK

Babalara Kalıcı Hediye

Estetik işlemler özel günlerin en anlamlı hediyeleri arasında yer almaya başladı.
 
   
 
 
     

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Y. İlker Manavbaşı son yıllarda terlemeye karşı uygulanan botoks işleminin babalar günü için en çok tercih edilen hediye alternatiflerinden biri olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Botoks'un termeleye karşı etkileri ortaya çıktığından beri bu işlem kadınların tekelinden çıktı. Yaz sezonunun da başlamasıyla birlikte Babalar Günü’nde babasına terlemeye karşı botoks hediye edenlerin sayısında artış yaşanıyor.”

TERLEYEN BABALARA BOTOKSLA TEDAVİ

Terleme, sağlıklı her insanda olması gereken ve kontrol edilemeyen fizyolojik bir olaydır. Ancak havaların giderek ısındığı şu günlerde özellikle erkeklerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Vücuttaki su, tuz ve ısı dengesini sağlayan ve tamamen doğal olan bu süreç birçok erkekte sıkıntılara neden oluyor.

30 DAKİKADA KURTULMAK MÜMKÜN

30 dakikada uygulanan botoks işlemiyle koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemesinden kurtulmak mümkün. Botoks işleminden önce hastanın şikayetçi olduğu bölgeye iyot-nişasta testi yapılır. Test sonucuna göre, aşırı terlemeye neden olan bölgeler belirlenir. Bu bölgelerin yaklaşık 2 mm derinliğine çok ince uçlu iğnelerle botoks ilacı enjekte edilir.

KOLTUK ALTI BOTOKS UYGULAMALARI ACISIZDIR

Terlemeye karşı yapılan botoks uygulamasında koltuk altına uygulanan işlemler, el ve ayak tabanına uygulanan işleme göre daha kolay ve daha az ağrılıdır. El ve ayak tabanı uygulaması ağrılı olabileceği için kısa süreli lokal anestezi kullanılması gerekebilir. Bu uygulama sayesinde, uygulama bölgesinde terleme işlevi geçici olarak, tamamen veya ciddi oranda azaltılır. İlaç uygulandıktan 3-4 saat sonra etki gösterir ve bir hafta içinde terleme kesilir. Botoks uygulaması geçici bir uygulamadır ve bu yüzden yapılan işlemin 10-12 ay gibi aralıklarla tekrarlanması gerekebilir. Botoks sadece yaz aylarında uygulanabildiği gibi yılın belli aylarında da uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur.

HER YAŞTAN BABAYA UYGULANABİLİR

18- 65 yaş arasındaki terlemeden şikayetçi herkese uygulanan bu işlemde kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Ancak terlemeye karşı botoksun bazı insanlarda uygulanması uygun değildir. Cildinin üzerinde enfeksiyon olan hastalar, özellikle kaslarda görülen kas zayıflığı gibi nörolojik hastalıkları olanlar, aminoglikozit türü antibiyotik kullananlar, botoks uygulaması yaptırmamalıdır.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>