>

KÜLTÜR-SANAT

Antalya Festivale Hazırlanıyor!

Antalya’da festival hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
 
   
 
 
     

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle 8 – 14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali için kentin dört bir yanı görsel materyaller ve Altın Portakal heykelleriyle donatılıyor.

Festivalin yönetildiği Antalya Kültür Merkezi; Büyükşehir Belediye binası, tramvaylar, alt ve üst geçitler; Akdeniz’li – portakallı - martı desenli festival afişiyle giydiriliyor.

Kentin önemli noktalarına, ana kavşaklara, parklara “altın kızlar” tabir edilen Venüs heykelleri yerleştiriliyor; refüjlerde “megalight”lar, caddelerde “bilboard”lar, duraklarda raketler, 48. Altın Portakal afişleriyle kaplanıyor.

Salonların bakımı yapıldı, makineler yenilendi

Festival mekânları bakımdan geçti. Gala filmlerinin gösterildiği AKM Aspendos Salonu’nda son düzenlemeler yapıldı. 1996 yılında açılan Antalya Kültür Merkezi’nin sinema ve ses sistemleri günümüz teknolojisine uyarlanarak yenilendi.

Gala söyleşileri yeni kafede

Gala söyleşileri için AKM önündeki alana kurulacak portatif söyleşi salonunun inşası tamamlandı. Yarışma filmlerinin kadrosunu oluşturan yapımcı, yönetmen, oyuncu ve diğer sanatçıların izleyicilerle buluşacağı yeni “söyleşi kafe” 200 kişilik kapasiteye sahip.

Engelliler için otomatik sistem

Engelli vatandaşların Altın Portakal etkinliklerini engelsiz izleyebilmesi için, 46. ve 47. Festivallerde yapılan düzenlemelerin ikinci etabı bu yıl gerçekleştirildi. Engelli rampalarına eklemeler yapıldı. Antalya Kültür Merkezi’nde rampalar ve engelli asansörleri otomatik sisteme bağlandı. AKM Salonları ve Festivalin gerçekleştirildiği Atatürk Kültür Parkı içinde bulunan tüm mekânlara engellilerin rahatça ulaşabilmesi, etkinlikleri rahatça izleyebilmesi için her türlü koşul oluşturuldu.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>