>

KÜLTÜR-SANAT

Antalya Film Festivali "Onur" Gecesi Gerçekleşti

53. Antalya Film Festivali, EXPO Kongre Merkezinde düzenlenen açılış töreniyle başladı.
 
   
 
 
     

53. Uluslararası Antalya Film Festivali, EXPO Antalya'da düzenlenen açılış töreniyle başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Tarım Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'den ve Yurtdışı'ndan sinema ve dizi sanatçıları ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptı. 15 Temmuz şehitlerinin yer aldığı özel bir video gösyterimi yapıldı. 

Başkan Türel, "Son bir yılda sinemadan birçok sanatçıyı kaybettik. Altın Portakal Film Festivalinde 7 ödül alan Türk sinemasının büyük yıldızı Tarık Akan'ı da kaybettik. Festival kapsamında yazar, senarist Vedat Türkali ve Tarık Akan'a saygı niteliğinde bir kez daha eserlerini izleyiciyle buluşturacağız" diye konuştu.

Gecede, Altan Karataş ve Toron Karacaoğlu'na Sinema Emek Ödülü verilirken, Yıldırım Önal Anı Ödülü Kenan Işık'a verildi. Kenan Işık'ın ödülünü oğlu Mehmet Işık, Mehmet Aslantuğ'un elinden aldı. Yılmaz Gruda, Feyzi Tuna ve "Amelie" filmiyle tanınan Fransız oyuncu Audrey Tautou'ya da Onur Ödülü verildi.

Ayrıca gecede Emel Sayın'a yaşam boyu başarı ödülü verildi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>