>

KÜLTÜR-SANAT

Antalya’ya yıldız yağmaya devam ediyor….

1. Uluslararası Avrasya Film Festivali için ünlü sinema oyuncusu Michael Madsen jüri üyesi olarak Antalya’ya geliyor…
 
   
 
 
     
Tarantino'nun vazgeçilmez oyuncusu Michael Madsen Antalya'da!


Bu yıl 42. yaşını kutlayan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin dünyaya açılımını sağlayabilmek için aynı tarihlerde düzenlenen 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin Uzun Metraj Film Yarışması’nda jüri üyesi olarak görev almak üzere, dünyaca tanınmış ünlü oyuncu Michael Madsen Antalya’ya geliyor.


Organizasyonu TÜRSAK Vakfı ve AKSAV işbirliğiyle gerçekleştirilen 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali ve 1. Uluslararası Avrasya Film Festivali “Rezervuar Köpekleri”ndeki unutulmaz oyunculuğuyla, Kill Bill ve Sin City’deki rolleriyle Türk sinemaseverlerin yakından tanıdığı Madsen’ı jüri üyesi olarak ağırlayacak.

47 yaşında olan Madsen, meslek hayatında ilk olarak Şikago’da “Wolf Theatre” da John Malkovich ile çalışarak başlamış.


İlk çıkışını Quentin Tarantino’nun düşük bütçeli filmi “Rezervuar Köpekleri”ndeki “Mr. Blonde/Bay Sarı” rolüyle çıkış yapan Madsen bu filmde büyük bir soğukkanlılıkla polis memurunun kulağını kestiği sahne ile sinema seyircilerinin zihnine yerleşmiştir.


Oyunculuğunda agresifliğini pürüzlü ses tonunun arkasında gizlediği için seyircinin gerçek niyeti hakkında tam bir karara varamadığı oyuncu Hollywood’da canlandırdığı karakterlerle karşı karşıya gelinmemesi gereken adam olarak nam salmış.


Michael Madsen, “Free Willy” serisi, “Donnie Brasco” gibi büyük bütçeli filmlerde oynadıktan sonra tekrar Quentino Tarantino’nun “Kill Bill” serisinde ve Robert Rodrigez’in yönettiği “Sin City”de rol aldı.

Aktör kimliği ile hafızalarda yer alan Madsen biraz arka planda kalmış olsa da şiir kitaplarıyla da sanatçı kimliğinin başka bir yönünü ortaya çıkarıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>