>

KÜLTÜR-SANAT

“Aşık Doğa” Temasıyla “360 Dereceden Aşk”Festivali Başlıyor!

İstanbul Şubat ayında “Aşk”ın merkezi olacak.
 
   
 
 
     

İstanbul, meraklılarının heyecanla beklediği 360 Dereceden Aşk Festivali için geri sayıma geçti. Yedinci kez rüya gibi bir Şubat ayına imza atmaya hazırlanan festivalin bu yılki teması “Nature in Love-Aşık Doğa” olarak belirlendi. Festivalin yaratıcısı, küratör Işık Gençoğlu’nun AŞK çağrısı 10 Şubat 2015’ten 15 Şubat 2015’e kadar tüm dünyada yankılanacak, İstanbul’da vücut bulacak. Birbirinden renkli etkinliklerle, çok özel sergiler ve yine büyük sürprizlerle Aşk’ın her hali İstanbul’da yaşanacak.

İstanbul Concept’in düzenlediği, beş yıl boyunca “Aşkın Damakta Kalan Tadı” olarak yol alan, geçtiğimiz sene ise yoluna “360 Dereceden Aşk Festivali” olarak devam eden festival, 2015 yılının Şubat ayını da SEVGİ-Lİ ayı ilan ediyor ve tüm dünyayı AŞK’a çağırıyor. Bu yılki teması “Nature in Love-Aşık Doğa” olarak belirlenen festivalin yaratıcısı, küratör Işık Gençoğlu, bir yandan özel temalı partiler ve etkinliklerle festivali renklendirirken öte yandan sanatçı ve tasarımcıların kendi aşkını ifade ederek, denenebilir, yenilebilir, giyilebilir, takılabilir sergileriyle beş duyuya hitap eden müthiş bir şölen hazırladıklarını belirtiyor: “Bu yıl yoğun talep üzerine festivalin kapsamını daha da genişlettik. 10 Şubat’ta ses getirecek ve tüm AŞK tutkunlarının katılabileceği rengarenk bir açılış organize ediyoruz. 15 Şubat’a kadar da her gün türlü etkinliklerle AŞK’ı kutlayacağız.”

4 Şubat 2015 Çarşamba günü, İstanbul’un kalbi Taksim’de, Pera Palas Hotel, Jumeriah’da yapılacak basın toplantısıyla 360 Dereceden Aşk Festivali 2015 programı tanıtılacak. 7 yılda 7 farklı ülkeden 300 sanatçının katılımıyla İstanbul’un en özel mekanlarında 700 eseri on binlerce aşk tutkunu sanatseverle buluşturan festival, artık klasikleşmiş gala gecesini yine çok özel bir mekanda, tarihi Mısır Apartmanı’nın terasındaki 360 Restoran’da gerçekleştirecek. Restoranın 360 derece İstanbul manzaralı terası aynı zamanda çok önemli eserlerin yer alacağı bir karma sergiye de ev sahipliği yapacak.

11 Şubat 2015 Çarşamba günü ise festival katılımcıları Glasst Gallery’deki Cam Eserleri Sergisi’nin yanı sıra sanatçı Tülin Yiğit Akgül’ün canlı performansına şahitlik edecek. 12 Şubat 2015 Perşembe günü Nuru Ziya Suites’de Karma Eserler Sergisi ve yine aynı tarihte Tomtom Gardens’da “Aşıklar Ormanı” adı altında müthiş bir fotoğraf sergisi yer alacak. Tüm sergiler şubat ayı sonuna kadar gezilebilecek.

Festival’in bu yıl bir de sürprizi var; “Lover’s Bazaar”. Işık Gençoğlu, “Sadece üç gün, 12-13-14 Şubat tarihlerinde çok önemli tasarımcıların standlarıyla Tomtom Gardens, sevgiliye alışveriş yapmak isteyenler için adeta bir Pazar alanına dönüşecek. Elde edilen gelirin bir bölümü ise İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği’ne bırakılacak.” Sözleriyle tanımlıyor “Lover’s Bazaar”ı. Lover’s Bazaar’ın ilginç bir diğer özelliği ise kendisine gelir elde etmek isteyen diğer STK’lara da kapılarının açık olması. İsteyen kendi standını açarak derneğine ek gelir elde edebilecek.”

360 Derece’den Aşk Festivali’nin olmazsa olmazı, 13 Şubat Partisi bu kez “Romantik Film Tadında Aşk” temasıyla Moda’daki 360 Restoran’da aşıkları ve aşka inananları bir araya getiriyor. .

Birbirinden değerli sergileriyle, âşıkları buluşturacak, aşkı her haliyle yaşatan etkinlikleriyle İstanbul’u mesken tutacak “360 DerecedenAşk Festivali”, 10 Şubat 2015 Pazartesi günü görkemli bir gala gecesiyle tarihi Mısır apartmanının terasında, 360’da start alacak ve 15 Şubat 2015 Perşembe gününe kadar İstanbul’a aşkı yaşatacak.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>