>

KÜLTÜR-SANAT

Aslı Özge’nin Yönettiği “Hayatboyu” Filminin Dünya Galası Berlin Film Festivali’nde Yapıldı!

63. Berlin Film Festivali kapsamında, tarihi sinema salonu Kino International`da yapıldı.
 
   
 
 
     

Festivalin Panaroma Special bölümüne seçilme başarısı gösteren filmin galası, yönetmen, oyuncular ve film ekibinin katılımıyla gerçekleşti. Galanın ardından Aslı Özge’yle birlikte sahneye çıkan filmin yapımcısı Nadir Öperli, filmin başrol oyuncuları Defne Halman ve Hakan Çimenser’in yanı sıra, salondaki yardımcı oyuncuları, ortak yapımcıları ve film ekibini de sahneye davet etti. Salonu tamamen dolduran seyirciler, filmi ve ekibi uzun süre alkışladı. Galanın ardından, ekip davetlilerle birlikte, Marie Antoinette’te düzenlenen partide eğlendi.

Film, aynı gün gerçekleştirilen basın toplantısı ve market gösteriminde de büyük ilgi gördü. Sight&Sound ve Time Out'un ünlü İngiliz sinema eleştirmeni Geoff Andrew, Twitter'da Hayatboyu'nun Berlin Film Festivali'nde şimdiye kadar gördüğü en iyi iki filmden biri olduğunu yazdı.

Filmin basın gösteriminin ardından yönetmen Aslı Özge, oyuncular Defne Halman, Hakan Çimenser ve Gizem Akman, yapımcı Nadir Öperli, görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve filmin Alman ortak yapımcılarından Roman Paul’un katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısının video kaydı festivalin web sitesinden izlenebilir:

http://www.berlinale.de/en/das_festival/im_fokus/videostreaming/06_streaming.html#navi=3


İlk filmi Köprüdekiler ile İstanbul, Adana ve Ankara Film Festivallerinde en iyi film ödüllerini alan Aslı Özge’nin yeni filmi Hayatboyu sorunlarının çözümü ayrılık olabilecekken birbirlerinden kopamamanın duygusal sıkışıklığını yaşayan evli bir çiftin hikayesini anlatıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan ve ana sponsorluğunu RAKS’ın üstlendiği Hayatboyu, bir Türkiye, Almanya, Hollanda ortak yapımı olarak gerçekleştirildi. ZDF-Arte televizyon kanalı ve Avrupa Konseyi'nin ortak yapım fonu Eurimages'ın da desteklediği filmin dünya satış temsilciliğini de Berlin merkezli Films Boutique üstleniyor.

Aslı Özge’nin daha önce Türkiye-Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu’ndan destek alan, 2014 yılında çekilmesi hedeflenen yeni projesi Ansızın da 63. Berlin Film Festivali kapsamında düzenlenen ortak yapım projesi ‘Co-Production Market’e seçilme başarısı gösterdi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>