>

KÜLTÜR-SANAT

Ayşe Kulin tüm yapıtlarıyla Everest’te!

Her kitabıyla büyük ilgi uyandıran, usta kalem Ayşe Kulin’in bütün eserleri bundan böyle Everest Yayınları tarafından yayınlanacak.
 
   
 
 
     
Ayşe Kulin’in yazarlık yaşamı, 1984’te yayınlanan ilk öykü kitabı Güneşe Dön Yüzünü’yle başladı. 1996’da Münir Nurettin Selçuk’un yaşamından yola çıkarak kaleme aldığı Bir Tatlı Huzur’un hemen ardından, aynı yıl Foto Sabah Resimleri yayımlandı. Bu kitabı 1997 yılında Adı: Aylin adlı biyografik/roman izledi. Büyük ilgi toplayan bu çalışma, Ayşe Kulin’in edebiyatında yepyeni bir açılımı da beraberinde getirdi. Bu kitabı 1998 yılında Geniş Zamanlar adlı öykü kitabı, 1999 yılında ise bir başka önemli roman, Sevdalinka izledi.

Biyografik romanların tartışmasız en önemli ismi olan Ayşe Kulin, 2000 yılında ise ünlü seramik sanatçısından yola çıkarak Füreyya adlı çalışmasını yayımladı. 2001 yılında Köprü, 2003 yılında Nefes Nefese, yine 2002 yılında İçimde Kızıl Bir Gül Gibi… adlı çalışmalarıyla hep gündemde kalan Ayşe Kulin, 2002 yılında bir de şiir kitabı yayımladı: Babama.

Ayşe Kulin’in ilk ödülleri olan Haldun Taner (1995) ve Sait Faik (1996) öykü ödüllerini her yıl iletişim fakültelerinin, çeşitli okulların, kurumların, dergilerin ve derneklerin anketlere dayalı ödülleri izledi.

Ayşe Kulin’in yeni romanı, eylül ayında Everest Yayınları tarafından yayınlanacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>