>

KÜLTÜR-SANAT

Baba Sahne’nin İlk Oyunu!

Günay Karacaoğlu’nun muhteşem performansıyla “Aşkölsün”
 
   
 
 
     

Günay Karacaoğlu, Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği tek kişilik kahkaha dolu yeni oyunu “AşkÖlsün” ile 21 Nisan Cuma akşamı Baba Sahne’de! Sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanan “AşkÖlsün” oyunu, trajikomik bir hayat hikayesini, Karacaoğlu’nun muhteşem performansıyla sahneye taşıyor.

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un yaklaşık 2 yılın ardından, büyük emeklerle ve tamamen kendi yatırımıyla İstanbul’un kültür-sanat hayatına kazandırdığı Baba Sahne, ilk oyunu “AşkÖlsün”le perdelerini açtı.Prömiyeri önceki hafta gerçekleşen, Günay Karacaoğlu’nun tek kişilik yeni oyunu “AşkÖlsün”; sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikayesi. Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadının hikayesi... Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgarda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?

Murat İpek’in kaleme aldığı, Barış Dinçel’in yönettiği “AşkÖlsün” oyununun sahne ve kostüm tasarımı da Dinçel’in imzasını taşıyor. Müziklerini Çiğdem Erken’in hazırladığı oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

21 Nisan 2017, Cuma akşamı saat 20.30’da Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan iki perdelik “AşkÖlsün” oyununun biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.

Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.
No: 31/37 Kadıköy-İstanbul
Gişe: 0216 700 11 11 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>