>

KÜLTÜR-SANAT

‘Balayı’ 14 Şubat’ta Sinemalarda

Romantik komedi ‘Balayı’ 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sürpriz bir balayı hikayesini anlatıyor…
 
   
 
 
     

‘Balayı’ 14 Şubat’ta sinemalarda gösterime giriyor. Reis Film, Can Şimşek ve Koray Baliç yapımcılığındaki filmde zengin bir iş adamı Uğur ile ünlü bir oyuncu olan eşi Gül’ün sürpriz balayıları konu ediliyor. Koray Baliç imzalı romantik komedi ‘Balayı’ 14 Şubat Cuma günü vizyona giriyor.

Özen Film’in dağımtıcılığını yaptığı film 14 Şubat günü izleyici ile buluşacak. Başrollerini Dilan Çiçek Deniz ile Can Şimşek’in paylaştığı filmde Gripin’in ‘Çok Kısa’ şarkısı da yer alıyor.

Filmin yönetmeni Koray Baliç “Bundan 3 sene önce Doğu Karadeniz'de yaylaları dolaşırken İzmirli bir çift ile tanıştım. Balayı tatilini geçirmek üzere Karadeniz'e gelmişlerdi. Onlarla yaptığım sohbet, bende "farklı bir balayı" üzerine bir senaryo yazma isteği doğurdu. İstanbul'a dönünce yazmaya başladım.” cümleleri ile senaryo sürecini anlatıyor.

Özet: Ülkenin en zengin iş adamlarından biri olan Uğur, çok ünlü bir oyuncu olan eşi Gül'ü,sürpriz balayı için Kaleköy'e götürür. Uğur, Gül ile başbaşa kalmak için köylüleri köyden göndermiştir. Balayından bir hafta önce tanışmış ve yıldırım nikahı ile evlenmiş çift, günler geçtikçe ilişkileri ile ilgili yoğun bir hesaplaşmanın içine girerler. Uğur'a göre Gül, dilinin altında bir bakla saklıyor gibidir. Zaman geçtikçe çiftin arasındaki bu gerilimli durum çözülmez ve Uğur bu saklı olanı ortaya çıkardığında kıyamet kopar.Balayı: 120 dk.
Yapımcı: Haşim Can Şimşek
Yapım Şirketi: Reis Film
Senarist – Yönetmen: Koray Baliç
Görünt Yönetmeni : Emre Pekçakır
Yapım Ekibi: Minusgreen Productions
Uygulayıcı Yapımcı : Serhan Nasırlı
Yardımcı Yönetmen : Özkan Çelik
Yönetmen Yardımcısı: Felat Atan, Çağrı İşbilir
Yapım Koordinatörü: Armağan Lale
Yapım Amiri: Ümit Pasin
Yapım Asistanı: Sinan Can Tanrıverdi

http://www.balayifilmi.com/

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>