>

KÜLTÜR-SANAT

Banu Bozdemir Öğrencilerle Sinema Tarihini Konuşacak!

Özel ALEV İlkokul ve Ortaokul Kütüphanesi; her yıl olduğu gibi bu yıl da “Dünya Çocuk Kitapları Haftası”nı birbirinden farklı etkinliklerle kutluyor!
 
   
 
 
     

Bir hafta boyunca sürecek etkinliklere, sinema eleştirmeni Banu Bozdemir; 19 Kasım 2012, Pazartesi günü saat 14.45’de “Küçük Sinemacılar” adlı kitabı ve sinema hakkında gerçekleştireceği söyleşi ile renk katacak.

Özel ALEV İlkokul ve Ortaokul Kütüphanesi; Kasım ayında kutlanan “Dünya Çocuk Kitapları Haftası”nda, bu yıl da, her yaş grubuna hitap eden programıyla öğrencilerine kitabı sevdirmeye devam ediyor. Kitap okumayı eğlenceli bir hale getirmek, öğrencileri kütüphaneyle buluşturmak ve okuma alışkanlığını kazandırarak kitap okuma sevgisini arttırmak amacıyla kutlanan “Dünya Çocuk Kitapları Haftası”nda öğrenciler, birbirinden farklı yazarlarla tanışıp eserlerini inceleme fırsatı buluyor.Banu Bozdemir’in konuk olduğu etkinlik 19 Kasım 2012, Pazartesi günü gerçekleşecek ve 4, 5, 6. sınıf öğrencileri yazarla sinema sanatı hakkında sohbet etme fırsatı bulacak. Banu Bozdemir, gerçekleştireceği söyleşide sinema sanatının başlangıcında çevrilen ilk filmlere değinecek ve hem dünyada hem de ülkemizde sinema sanatının günümüze dek gelişim evrelerini ana hatlarıyla öğrencilere aktaracak. Yazar; bu bilgiler ışığında söyleşi sırasında sinema tarihinde çevrilen ilk filmlerden örnekler sunacak ve günümüzde bir filmin yapım sürecinin nasıl işlediğini tartışacak. Aynı zamanda öğrencilere, çocuklar için hazırlanan ilk sinema kitabı olma özelliği taşıyan ve 17 bölümden oluşan "Küçük Sinemacılar" kitabı tanıtılacak. "Küçük Sinemacılar", Yeşilçam'a, Hollywood’a, oyunculuğa, film türlerine, film eleştirmenliğine, yapım ekibine, yerli ve yabancı festivalleriyle sinemaya ilgi duyan çocuklara sinemanın tüm yönlerini anlatacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>