>

KÜLTÜR-SANAT

Basit Bir Ev Kazası

15 Aralık Muammer Karaca Tiyatrosu’nda bizlerle buluşuyor...
 
   
 
 
     

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan, ödüllü oyuncu Günay Karacaoğlu’nun tek kişilik komedi oyunu “Basit Bir Ev Kazası”; 15 Aralık saat:20.00 de Muammer Karaca Tiyatrosu’nda! 5. sezonundaki oyun; “cesur ama ürkek” bir kadın olan Songül’ün kahkaha dolu öyküsünü konu ediyor.

Cesur ama ürkek, gerçekçi ama Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar hayalperest bir karakter olan Songül; aşksız bir hayatı yaşanmış saymıyor. Kocası on beş yıldır kapıdan hep aynı şekilde giren, hep aynı yere çantasını koyan, klozetin kapağını hep açık bırakıp fermuarını koridorda çeken Songül; izleyiciyi, savrulduğu Brezilya dizilerinden, yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor.

Murat İpek’in yazıp yönettiği, Günay Karacaoğlu’nun muhteşem bir performans sergilediği tek kişilik oyun “Basit Bir Ev Kazası”nda Songül; hayatına izleyici için komik bir pencere açarken, aşk romanında “Genç ve güzel kadın kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp İspanya’dan Merzifon’a uzanan çileli dans hayatını düşündü. Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki; ‘Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor’.” demeyi de ihmal etmiyor.

Günay Karacaoğlu’na 2009 yılında Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri ve Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde “Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü getiren “Basit Bir Ev Kazası”nın dekor ve kostüm tasarımı Barış Dinçel’e, müzikleri ise Çiğdem Erken’e ait.

Songül’ün, toplumun kendini aşma serüveninden de çok da farklı olmayan kendini aşma serüvenini esprili bir dille sahneye taşıyan “Basit Bir Ev Kazası”, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor.

“Basit Bir Ev Kazası”; 15 Aralık 2011, Perşembe akşamı saat 20:00 Muammer Karaca Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Oyuna ait biletler; Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

Bilgi için:
http://www.biletix.com
http://www.aysaorg.com

Grup indirimleri için:
AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu
Tel: 0 212 2536711-12


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>