>

KÜLTÜR-SANAT

Berlin Film Festivali`nden İki Ödül Birden

Emin Alper’in ilk filmi "Tepenin Ardı", Caligari Ödülü’nü kazanırken, Reis Çelik imzalı Lal Gece ise Kristal Ayı ödülünü aldı...
 
   
 
 
     

Emin Alper’in ilk uzun metrajlı filmi Tepenin Ardı, geçtiğimiz hafta 62. Berlin Film Festivali’nde genç sinemacılara ve yenilikçi yapıtlara ayrılan Forum bölümünde dünya galasını yapmış ve hem eleştirmenlerin, hem de seyircinin büyük beğenisini kazanmıştı. Tepenin Ardı Forum bölümünün ana ödülü olan Caligari Ödülü’ne değer görüldü. Jürinin Türkiye’den çağdaş bir western filmi olarak nitelediği Tepenin Ardı’nın ödülü bu akşam (17 Şubat Cuma) yapılan törenle yönetmeni Emin Alper’e verildi. Törenin ardından film bir kez daha seyirciyle buluştu. Berlin Film Festivali’nde bu sene 28. kez verilen Caligari Ödülü’nü, 1998 yılında Kasaba ile Nuri Bilge Ceylan da kazanmıştı.

Berlin Film Festivali'nde Türk sinemasına ikinci ödülü de yönetmen Reis Çelik kazandırdı. Çelik'in başrolünü İlyas Salman ve Dilan Aksüt'ün oynadığı filmi Lal Gece, Generation bölümünde en iyi filme verilen Kristal Ayı ödülünü aldı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>