>

KÜLTÜR-SANAT

Beyoğlu Tarihinde Bir İlk: “Beyoğlufest”

Bu yıl düzenlenen Beyoğlu Festivali ile Beyoğlu’ndaki yüzlerce mekan ilk defa bir araya gelerek geniş katılımlı bir kültür sanat organizasyonuna imza atıyor.
 
   
 
 
     

25-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen, geniş işletmeci ve sanatçı katılımlı organizasyonun ana teması “Birlikte Yaşam Festivali” olarak belirlendi.

Esnaf Dayanışması anlayışı ile yüzlerce Beyoğlu işletmecisi bir araya gelerek ülkenin eğlence ve kültür merkezi Beyoğlu için ilk kez geniş kapsamlı bir festival düzenledi. Dayanışma komitesi, festivalin oluşumunu; “Beyoğlu’nda Yaşıyoruz, Beyoğlu’nu Yaşatıyoruz” sloganına dayandırdıklarına vurgu yaparak şunları söylüyor:

“Beyoğlu’nda Yaşıyoruz, Beyoğlu’nu Yaşatıyoruz”. BeyoğluFest’le, Beyoğlu’nu; bütün kültürel, tarihsel, kamusal değerleri ve birikimiyle buluşturmayı hedefliyoruz. Beyoğlu’nun kültürel değerlerini ve tarihini yıllardır korumaya çalışanlar ve Beyoğlu’na sahip çıkanlar olarak, Beyoğlu’nu yeniden canlandırmak ve bugüne kadar taşıdığı farklı kimlikleriyle buluşturmak için organize ettiğimiz bu festivale ve coşkusuna sen de ortak ol.”

DAYANIŞMA İNDİRİMİ


Program dahilindeki etkinliklerden daha fazla katılımcının faydalanması üzerine çalışan Esnaf Dayanışması Komitesi, festivalin her hangi bir ticari sponsor kapsamında yapılmadığını özellikle vurguluyor. Organizasyon kapsamında Beyoğlu’na gelecekleri, festival günlerine özel; kültür sanat etkinliği, yeme içme ve sahne performansı indirimleri de bekliyor. Tiyatro sahiplerinden restaurant işletmecilerine, kültür sanat kafelerinden yayınevlerine kadar geniş bir yelpazeye sahip festivale; oyuncular, müzisyenler, ekran yüzleri, yazarlar, sanatçılar ve Beyoğlu’na gönül vermiş her kesimden Beyoğlusever destek veriyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>