>

KÜLTÜR-SANAT

Bir Başarı Öyküsü: Varış Çizgisi

İtalyan yazar Paola Zannoner Varış Çizgisi romanı ile gençlere her şeye rağmen bir gelecek kurmanın umudunu veriyor.
 
   
 
 
     

“Bancarellino Gençlik Edebiyat Ödülü”ne layık görülen Varış Çizgisi geçirdiği bir motosiklet kazası ile belden aşağısı felç olan Leo ve onun sınıf arkadaşı engelli koşu şampiyonu Viola’nın özveri dolu başarı hikâyesini anlatıyor.

Paola Zannoner, Leo ve Viola’nın hayata nasıl tutunduklarını, aile ilişkilerinin gençlerin hayatındaki etkisini yalın ve sade bir dille anlattığı Varış Çizgisi ile gençleri gerçeklerle yüzleştiriyor. Ve her şeye rağmen bir gelecek kurmanın umudunu veriyor…

“VARIŞ ÇİZGİSİNE UZANAN MÜTHİŞ BİR ÖZVERİ VE BAŞARI ÖYKÜSÜ…”
Babası tarafından küçüklüğünden beri futbol oynamaya yönlendirilen Leo, büyük bir takıma girebilmesi için yapılacak olan seçmelerden sonra bir motosiklet kazası geçirir ve belden aşağısı felç olur. Leo artık babasının gözünde hiç değeri olmadığını, annesinin ise yıkıldığını hisseder. Antrenörünün ve arkadaşlarının gösterdiği yakınlığı reddeder.

Onun yanında olmak için inat eden tek kişi Viola’dır; engelli koşu şampiyonu olmak isteyen sınıf arkadaşı... İkisi için de hiçbir şey kolay değildir. Leo her şeye baştan başlamak, günden güne yalnızca yeteneklerinin, insani zenginliğinin ve duyarlılığının önem taşıdığı yeni bir hayat inşa etmek zorundadır.

facebook.com/altinkitaplar
twitter.com/altinkitaplar
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>