>

KÜLTÜR-SANAT

Mehmet Turgut Âlâ Portreler Fotoğraf Sergisi

Çırak başladılar, usta oldular. Ve bir an geldi, işte o an vakıf oldular o sırra. Zamanla; Âlâ oldular.
 
   
 
 
     

Fotoğrafçı Mehmet Turgut, 9 usta ismi “Âlâ Portreler” sergisi için fotoğrafladı! Usta olabilmek için gereken 3 kavram, zaman, sabır ve sadakat hakkında görüşlerini anlatan Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam’ın video ve porteleri; 12-17 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul Sofa Otel Hallarts’ta - 27 Şubat - 4 Mart'ta da Ankara Sıhhıye Cer Modern'de sergilenecek. “Âlâ Portreler” sergisinden elde edilecek gelir ise, Oyuncular Sendikası aracılığı ile sinema emekçilerine aktarılacak.

Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam; Mehmet Turgut’un “Âlâ Portreler” sergisi için bir araya geldi. Turgut’un, sergi için fotoğrafladığı, her biri alanının en önemli isimleri arasında yer alan ustalar; aynı zamanda, birbirlerini besleyerek “ustalık”ı oluşturan üç ana kavram, zaman, sabır ve sadakat hakkında görüşlerini anlattılar.

Sergide yer alan 9 büyük isim hayatlarında en küçük detaya en büyük özeni gösterdiler; denediler kusursuza ulaşana kadar, tekrar ve tekrar, sabırla... Tutkuları mükemmellik oldu, aşkla, şevkle, sadakatle yürüdüler yollarını. Süzdüler bilgilerini, damıttılar, yıllar ve yıllar boyunca... Çırak başladılar, usta oldular. Ve bir an geldi, işte o an vakıf oldular o sırra. Zamanla; Âlâ oldular.

12 Şubat'tan itibaren gezilebilir

Aydın Boysan, Ara Güler, Şebnem Sönmez, Mustafa Alabora, Yetkin Dikinciler, Zeynep Oral, Rutkay Aziz, Erdal Beşikçioğlu ve Leman Sam’ın portrelerinin yanı sıra, videolarının da yer aldığı “Âlâ Portreler” sergisi; 12 Şubat 2014, Çarşamba günü Sofa Otel Hallarts’ta açılacak. Açılış günü, müzisyen İklim Tamkan’ın piyanosuyla, ustaların videolarına eşlik edeceği sergi, 17 Şubat 2014 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Bilgi için: www.alaportreler.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>