>

KÜLTÜR-SANAT

Bizler ışık seven insanlarız...

Bu yıl ikincisi düzenlenen Philips Aydınlatma Fotoğraf Yarışması "Bizler Işığı Seven İnsanlarız" konseptiyle fotoğraf sevenleri tekrar bir araya getirmeyi hedefliyor.
 
   
 
 
     
Philips Aydınlatma’dan fotoğraf tutkunlarına özel yarışma: "BİZLER IŞIĞI SEVEN İNSANLARIZ"!..


Bu yıl ikincisi düzenlenen Philips Aydınlatma Fotoğraf Yarışması "Bizler Işığı Seven İnsanlarız" konseptiyle fotoğraf sevenleri tekrar bir araya getirmeyi hedefliyor.

Yarışma, fotoğraf sanatının teknik anlamda vazgeçilmez öğesi olan ışığın, günlük yaşamdaki çarpıcı etkisini, fiziksel her tür obje üzerinde algılarımızı yönlendirici çağrışımlarını ve bunları en iyi fotoğraflayacak sanatçıları ortaya çıkarmayı amaçlıyor.

Katılımcılar, Philips Aydınlatma Fotoğraf Yarışması’na, ışığın hayata anlam yüklediği her kareyi fotoğraflayarak 15 Ağustos – 15 Kasım 2004 tarihleri arasında www.fotografyarismasi.com adresine internet sitesinden form doldurarak veya posta yolu ile başvurabilecekler. Yarışmanın sonuçları ise 20 Aralık 2004’te açıklanarak, daha sonra eserler sergilenecek.Dereceye girenler Philips ürünleriyle ödüllendirilecek

Philips Aydınlatma Fotoğraf Yarışması’na katılan yarışmacılardan kendi kategorilerinde dereceye girenler Philips’in kişisel bakım ürünleriyle ödüllendirilecek. Yarışmanın amatör kategorilerindeki fotoğrafları www.fotografyarismasi.com adresinde oylamaya sunularak, her ay amatör kategorilerde en çok oy alan fotoğraf "Ayın Fotoğrafı" olarak belirlenecek. "Ayın Fotoğrafı"nı çeken yarışmacı ise Philips HD 7624 Essence Çay Kahve Makinesi ile ödüllendirilecek. Yarışma süresince 3 kere tekrarlanacak bu değerlendirmenin ardından yarışma bitiminde ise Türk Philips Tic. A.Ş.’nin belirlediği jüri, profesyonel ve amatör kategorilerde yarışmanın birincilerini ve her kategoride özel ödül almaya hak kazananları belirleyecek. Profesyonel kategoride yarışmaya katılacak olan eserler www.fotografyarismasi.com adresinde yayınlanacak ancak ziyaretçilerin oylamasına açılmayacak.

Profesyonel ve amatör kategorilerinde dereceye giren fotoğraf tutkunlarına 72 ekran flat TV, DVP 630 – DVD / DivX Oynatıcı, Mikro müzik seti, Philishave Cool Skin tıraş makinesi ve Satinice Optima epilatör seti gibi hayatı kolaylaştıran çok özel Philips ürünleri ile ödüllendirilecekler.

Yarışma kategorileri ve jüri

"Bizler Işığı Seven İnsanlarız" Fotoğraf Yarışması profesyonel ( foto – röportaj ) ve amatör olmak üzere iki ana başlıkla kategorilendiriliyor. Amatör kategorisi ise kendi içinde "siyah beyaz", "renkli" ve "dijital" olmak üzere üç gruba ayrılıyor. Ayrıca digital kategorisi "manipüle edilmiş" ve "manipüle edilmemiş" olmak üzere kendi içinde ikiye ayrılıyor. Fotoğraf yarışmasının profesyonel ve amatör kategorilerinde yer alan jüri üyeleri fotoğraf sanatına emek vermiş çok değerli isimlerden oluşuyor. Profesyonel kategori jüri üyeleri; Nadir Ede (Fotoğraf Dergisi Editörü), Ara Güler (Fotoğraf Muhabiri), Erdal Yazıcı (Serbest Fotoğrafçı). Amatör kategori jürisi ise Merih Akoğlu (Fotoğraf Sanatçısı), Haluk Çobanoğlu (Fotoğraf Sanatçısı), Emre İkizler (Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Andrzej Rumbuc (Türk Philips Ampul Grubu Genel Müdürü), Gülnur Sözmen (Profesyonel Fotoğrafçı), Özkan Şengil (Türk Philips Armatür Grubu Genel Müdürü) ve Hasan Şenyüksel (Fotoğrafevi Yöneticisi)’den oluşuyor.

Philips Aydınlatma, geliştirdiği teknolojiler ile daha sağlıklı ve aydınlık ortamlarda konforlu,verimli ve etkin yaşamak için elverişli mekanlar yaratıyor. İnsanlığın ve teknolojinin gelişiminde büyük önem taşıyan ışığın, fotoğraf sanatında da aynı değerde önemli olduğunu bilen Türk Philips Tic. A.Ş., sanata karşı duyarlı kişiliği ile fotoğraf sevgisini geniş kitlelere aşılamayı amaçlıyor. Genç yeteneklerin ve geniş katılım yelpazesinin bulunacağı bu yarışma, farklı bakış açılarının ve renklerin bir araya geleceği heyecan dolu bir paylaşımı ortaya koymayı hedefliyor.

İnsanlığa, aydınlatma ile hizmette bulunan ve 24 saat yaşam olanağı sağlayan Türk Philips, düzenlediği fotoğraf yarışması ile fotoğraf tutkusunu içinde yaşatan, profesyonel ve amatör tüm fotoğraf sanatçılarının katılımını bekliyor.

Detaylı bilgi ve geçen yılki yarışmadan haberler için www.fotografyarismasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Philips Danışma Hattı: 0 800 261 33 02
www.philips.com.trFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>