>

KÜLTÜR-SANAT

Blues ile coşacaksınız...

“Efes Pilsen Blues Nights” ile blues keyfi yıl boyunca devam ediyor...
 
   
 
 
     
15 yıldır gerçekleştirdiği festivali ile blues dünyasının devlerini Türk müzikseveriyle buluşturan Efes Pilsen, bu keyfi Efes Pilsen Blues Nights ile tüm yıl içerisine yayarak sürekli hale getiriyor...

Blues denince akla gelen ilk isim Efes Pilsen, yıllardır Pozitif organizasyonu ile gerçekleştirdiği Blues Festivali çerçevesindeki etkinliklerini tüm yıla yayıyor. Bundan böyle sadece Efes Pilsen Blues Festival kapsamında değil, 2 ayda bir düzenlenecek 2’şer gecelik “Efes Pilsen Blues Nights” konserleri ile bluesseverlere unutamayacakları anlar yaşatacak. Efes Pilsen Blues Nights’ın ilk konuğu Chicago Blues’un yaşayan efsanesi Byther Smith ve grubu The Nightriders.

Babylon’da ilki 8-9 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan konserler dizisi yıl boyunca birçok ünlü blues sanatçısı ile devam edecek.

BYTHER SMITH & THE NIGHTRIDERS (Mississppi)
Müzikal kariyeri boyunca Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Jimmy Reed, Chuck Berry, ve Otis Rush gibi önemli isimler ile çalışan Byther Smith, müzikle olan ilişkisine doğduğu Monticello, Mississppii’de gospel ile başladı. Kuzeni efsanevi J.B. Lenoir’ın tavsiyesi üzerine Chicago’ya giden Smith, kulüplerde çalarken birçok gospel ve blues sanatçısının kayıtlarına katıldı. 1979’da yoğun ilgi gören ‘Addressing the nation with the Blues’ ve ‘Housefire’ı kendi ismiyle yayınladı. Caz ve blues’un önemli plak şirketlerinden Delmark’tan, ‘Mississppi Kid’, ‘All Night Long’ ve ‘Hold That Train’ albümlerini yayınlayan Byther Smith, konserler vererek dünyayı dolaştı. Sevecen kişiliği ile blues dünyasında öne çıkan Smith en büyük ilhamı insanlarla iletişiminden alıyor. Son zamanlarda Smitty’s Blues (2001) ve Throw Away The Book (2004) adlı çalışmalarını yayınlayan Byther Smith, blues severlerin karşısına uzun zamandır kendisine eşlik eden yetenekli müzisyenler, The Nightriders ile birlikte çıkıyor.

Chicago Blues Festivali’nin vazgeçilmez simalarından olan Smith, bu kez EFES PİLSEN BLUES NIGHTS konserlerinde bluesseverleri coşturmak üzere Babylon sahnesinde...

Ayrıntılı bilgi için:
www.efeskeyfi.com.tr
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>