>

KÜLTÜR-SANAT

Blues keyfini yaşatmaya devam...

“Efes Pilsen Blues Nights” tüm keyfiyle devam ediyor...
 
   
 
 
     
Efes Pilsen, “Efes Pilsen Blues Nights” ile tüm seneye yaydığı Blues keyfini yaşatmaya devam ediyor. Efes Pilsen, bir blues efsanesi olan Sherman Robertson (Louisiana) Babylon’da blues severlerle buluşturuyor

Blues denince akla gelen ilk isim Efes Pilsen’in 15. yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı, 2 ayda bir düzenlenecek 2’şer gecelik “Efes Pilsen Blues Nights” konserlerinde Nisan ayının konuğu SHERMAN ROBERTSON (Louisiana). Blues severlere unutamayacakları anlar yaşatacak olan SHERMAN ROBERTSON (Louisiana) 27-28 Nisan tarihlerinde Babylon’da saat 21:30’da sahne alacak. Konserler dizisinin ilki Byther Smith ve grubu The Nightriders’in katılımıyla gerçekleşmişti.

“Efes Pilsen Blues Nights” konserler dizisi yıl boyunca birçok ünlü blues sanatçısı ile Pozitifin de katkılarıyla gerçekleştiriliyor.


SHERMAN ROBERTSON (Louisiana)

Blues severlerin yakından tanıdığı gitarist, şarkıcı ve söz yazarı Sherman Robertson’ın blues uğruna düştüğü yollar nihayet İstanbul’a varıyor. ‘Dertlerinizi unutun, ben dans müziği çalıyorum’ diyor Robertson. Zydeco müziğinin akordeon ustası Chenier tarafından genç yaşta keşfedilen Robertson, grupla çıktığı turnelerde seyircinin ruh halini okumayı Chenier’den öğrendiğini özellikle belirtiyor.

Enerjik sahne performansıyla tanınan Robertson, Atlantic Recods’tan çıkan “I’m The Man” ve “Here&Now” albümlerinden sonra Paul Simon, Chenier, Albert Collins ve B.B. King’le birlikte çalıştı. Zydeco gibi yüksek tempolu blues’a ağırlık veren Robertson, 3 saati bulan konserlerinde swamp blues, elektro blues ve ritim blues’un en güzel örneklerini veriyor.

Biletler Babylon ve Biletix satış noktalarında...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>