>

KÜLTÜR-SANAT

“Bravo” Gülçin

Gülçin’in ilk solo çalışması “Bravo”, Avrupa Müzik markası ile yayınlandı..
 
   
 
 
     

İlk video klibi “Ara Ara” yayınlanmaya başlayalı çok kısa bir süre olmasına rağmen, internet ve sosyal medyada büyük gündem yaratan Gülçin’in ilk solo çalışması “BRAVO”, AVRUPA MÜZİK markası ile yayınlandı..

Kariyerine bir müzik grubu üyesi olarak başlayarak dansları ve güçlü vokali ile gönüllerde taht kuran Gülçin, yapımcılığını Deniz Erdem ve Cengiz Erdem’in üstlendiği “BRAVO”da müzisyen kimliği ile de ön planda olan Gülçin’in tüm şarkılarda imzası bulunuyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK!.. İKİ KARTONETE DE “BRAVO”

Başarılı fotoğrafçı Mehmet Turgut tarafından çekilen single’ın imaj fotoğraflarının yer aldığı albüm kartoneti için iki farklı tasarım hazırlandı. “BRAVO”yu almak isteyen dinleyiciler müzik marketlerde, birbirinden renkli iki ayrı kartonet tasarımıyla karşılaşacaklar. Gülçin’in şarkıları kadar fotoğrafları da çok konuşulacak.

Müzik kariyerine tek başına devam eden Gülçin’in“BRAVO” isimli ilk single’ı 3 şarkı “Bravo”(Game Over), “Ara Ara”, “Yastıklara Sarılıp Yatar mıydın?”; bir “intro” (Level 1) ve “remix” (Satsuma Remix-Bravo) ile beraber toplam 5 şarkıdan oluşuyor. Tüm şarkıların düzenlemelerinde imzası bulunan Özgür Buldum, “BRAVO”nun müzik direktörlüğünü üstlenirken, Erdem Sökmen (akustik ve elektrik gitarlar), Mehmet Akatay (alaturka perküsyon), Özgür Buldum (piyano), Toygun Sözen (alto saksafon) gibi başarılı müzisyenler enstrümanlarıyla Gülçin’e eşlik ettiler. Single’ın mixlerini Özgür Yurtoğlu, Aliş Kaygusuz ve Özgür Buldum yaptılar. Ayrıca albümün mastering’i de Dale & Bernie Decker tarafından Los Angeles’ta yapıldı.

DÜNYA STARLARININ KOREOGRAFI “ARA ARA”DA!..

“BRAVO”nun ilk video klibi “Ara Ara” isimli hareketli şarkıya çekildi. Kylie Minuoge ve Mariah Carey gibi starlarla çalışan dünyaca ünlü dansçı ve koreograf David Hernandez, Gülçin’in “Ara Ara” video klibi için Türkiye’ye geldi. Gülçin ve dansçıları için nefes kesen koreografiler hazırlayan Hernandez, klip çekimindeki dans performanslarıyla da büyük bir titizlikle ilgilendi. Grafik animasyonların kullanıldığı, kurgusu 45 günde tamamlanan ve görsel zenginliği ile iddialı olan video klip, başarılı yönetmen Süleyman Yüksel tarafından çekildi.

“BRAVO”da kendini ifade etmede sınır tanımayan Gülçin, Yaptığımız müziğin tarzını sınırlandırıp kelimelere hapsetmek istemiyorum aslında. Fark ettirmeden ruhunuza sızmasını temenni ediyorum. Türk pop müzik piyasasına tarz açısından oldukça farklı, eğlenceli ve cesur bir yön eklediğimiz kanısındayım.

Hiç bir zaman solo albüm yapmak gibi bir hırsım olmadı. Bu istesem de istemesem de çoktan yazılmış olduğunu içimde hissettiğim bir gerçekti. Aynı cümleleri çok kişiden duydum. Beni bekleyen asla unutmadığım değerli bir kitlem var. Bunun yanında 7den 70'e herkesi mutlu edebilmeyi, üzüntüleri de paylaşmayı ve eğlendirmeyi hedefliyorum.” dedi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale ve Modern Dans (M.S.G.S.Ü.) bölümünde eğitim alan Gülçin, halen şan ve jazz vokal dersleri almaya devam ediyor.

İŞTE GÜLÇİN'İN ARA ARA VİDEO KLİBİ
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>