>

KÜLTÜR-SANAT

Bu Hafta Hangi Filmler Vizyona Giriyor?

3`ü yerli toplamda 6 yeni film vizyonda.
 
   
 
 
     

BATMAN V SUPERMAN: ADALETİN ŞAFAĞI

Marvel ve DC'nin kıyasıya kapışacağı 2016 yılında koz sırası DC'nin Deadpool'un ardından vizyona giren ikinci süper kahraman filmi olan Batman v Superman: Adaletin Şafağı, bu haftanın yeni filmi. Zack Snyder'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Gal Gadot, Jeremy Irons, Diane Lane, Laurence Fishburne gibi isimler yer alıyor. Film, Batman ve Superman'in çatışması sırası ortaya çıkan büyük tehlikeye odaklanıyor. Batman, Superman ve Wonder Woman bu kötü güç karşısında birleşip insanlığı kurtarmaya çalışacaklar.

AZAZİL 2: BÜYÜ

2014 yılında vizyona giren Azazil: Düğüm filminin devamı olan Azazil 2: Büyü yenilenen oyuncu kadrosu ve yönetmeniyle izleyiciyle buluşuyor. Murat Gürvardar'ın senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda Mustafa Özen oturuyor. Filmde Sertan Erkaçan, Tuğçe Kurşunoğlu, Ayça Kuru, Murat Erzincanlı, Bedia Ener oynuyor.

SOL ŞERİT

İnci Balabanoğlu Ahıska'nın yönetmen koltuğunda oturduğu Sol Şerit, üç sıkı dostun eğlenceli yol hikayesine odaklanıyor. Filmde Serkan Erkaçan, Cem Aksakal, Deniz Baysal, Ceyda Ateş, Fatih Al, Burak Satıbol, Özgür Çevik gibi isimler yer alıyor. Senaryo ise Özgür Ağaoğlu'nun kaleminden çıkma.

LEBLEBİ TOZU

Bu haftanın yeni yerli filmlerinden bir olan Leblebi Tozu izleyicilere keyifli dakikalar vadediyor. Hakan Eser'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Nimet Edem ve Ayşe Kudret Yılmaz kaleme aldı. Filmde Fulden Akyürek, Metin Yıldız, Ferdi Kurtuldu, Erdal Cindoruk, Cengiz Okuyucu ve Ümit Acar gibi isimler yer alıyor. Film, dolandırıcılık yapan Ali ve arkadaşlarının başına gelenleri mizahi bir dille ele alıyor.

HATIRALARIN MASUMİYETİ

Nobel Edebiyat Ödüllü Orhan Pamuk, 2009 yazmış olduğu Masumiyet Müzesi adlı romanına 2012'de aynı adı taşıyan bir müze açar. Masumiyet Müzesi destansı bir aşk ve İstanbul'un parçalarına dokunup onlara hissedebildiğimiz rüyaların gerçeğe dönüştüğü hayali müze. İngiliz yönetmen Grant Gee'nin imzasını taşıyan filmde Türkan Şoray ve Ara Güler oyuncu kadrosunda yer alıyor. Türkiye’de en çok okunanlar arasına giren roman, 1975 ile 1984 yılları arasında İstanbul’da, varlıklı bir iş adamı olan Kemal ve onun kuzeni genç ve yoksul Füsun’un arasındaki unutulmaz aşkı anlatıyor. Filmin müzikleri ise Leyland Kirkby imzalı.

HAYATIMIN YOLCULUĞU


Robert Redford, Nick Nolte ve Emma Thompson gibi isimlerin başrollerini üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Ken Kwapis oturuyor. Film, farklı arayışlar ve düşüncelerle yola çıkan iki kafadarın yol macerasına odaklanıyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>