>

KÜLTÜR-SANAT

Bu konserleri kaçırmayın!...

12. Uluslararası Ankara Caz Festivali bu hafta sona eriyor.
 
   
 
 
     
2 ARALIK 2008 SALI
SAAT:18.00 ODTÜ KKM A SALONU

EMREHAN HALICI İLE ELEKTRONİK BULUŞMA


Festival bu sene bir elektronik buluşmaya ev sahipliği yapıyor ve müzik, sesi ve görseli bilgisayar ile etkileşimli bir biçimde, performans ile kontrol ederek icra ediliyor. Sinan Bökesoy'un alt yapısını hazırladığı ve vücuduna bağlı sensörler ile kontrol ettiği ses uzayına, Emrehan Halıcı VDrum ile eşlik edecek ve birlikte sisteme aktarılan jestlerle yeni oluşumları canlı olarak yaratacaklar. Bilgisayarlar ve elektronik sistemler kullanarak Jazz-Rock parçaları yeniden yorumlayacak olan grup, doğaçlama ağırlıklı bir repertuarla festival seyircisine son derece ilgi çekici bir konser yaşatacak.

SAAT:20.00 ODTÜ KKM KEMAL KURDAŞ SALONU

KEREM GÖRSEV TRIO & ALLAN HARRIS PROJECT


Her sene konser biletleri daha ilk günden tükenen, Türkiye’nin en ünlü caz piyanistlerinden Kerem Görsev bu sene Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne yine farklı bir projeyle imza atıyor. Amerika’da yaşayan ve caz standartlarının en iyi yorumcularından olan Allan Harris, bu konserde Kerem Görsev Trio ile beraber albümlerinden parçaları seslendirecekler. Grupta yine günümüzün en yetenekli kontrbasçılarından Kağan Yıldız’ı, davulda kadife gibi tuşesiyle Ferit Odman’ı izleyeceksiniz. Konser ABD Büyükelçiliği katkılarıyla gerçekleştirilecek. Gün sponsoru BOEING.

3 ARALIK 2008 ÇARŞAMBA
SAAT:18.00 ODTÜ KKM A SALONU

3 BASCI İLK KEZ AYNI SAHNEYİ PAYLAŞIYOR: TRIBASS


Ankara Caz Festivali her yıl farklı müzisyenlerin bir araya gelerek ortaya çıkarttığı yeni ve bir o kadar da özel projeye ev sahipliği yapıyor. TriBass bu özel projelerden bir tanesi. Her biri farklı albümlerde, farklı projelerde yer almış, birçok değerli caz ustasına eşlik etmiş ve kendi alanlarında uzmanlaşmış 3 basçı, ilk kez aynı sahneyi paylaşacaklar.. Cem Tuncer, Emre Topak ve Koray Ergünay’dan oluşan “TriBass” ; verecekleri konserde hem kendi bestelerini hem caz standartlarını yorumlayacaklar. 3 bascının biraya gelmesiyle oluşacak bu deneysel müzik şöleni, festivalin bu yılki temasını tam olarak yansıtacak.

SAAT:20.00 ODTÜ KKM KEMAL KURDAŞ SALONU

“CAZ & BAS” DENİLİNCE KAMİL ERDEM OLMAZSA OLMAZ!


Kurduğu grubu Asiaminor'le ülkemizdeki ilk etnik caz çalışmalarına imza atmış, Türk cazında bas gitar denince akla gelen ilk isimlerden Kamil Erdem, koma seslerinin kullanımı, akılalmaz armoni yeteneği ve eşsiz soloları ile Anadolu, Balkanlar ve Orta Doğu'ya özgü tınıları çoksesli caz anlayışı ile yorumluyor. Sadece basçıların değil, tüm müzisyenlerin yakından takip etmesi gereken bir sanatçı olan Erdem Quartet’i ile, Ankaralı cazseverlere unutulmaz bir bas resitali sunacak.

SAAT:22.00 İF PERFORMANCE HALL

BETONE


BETONE, 2008 Ocak ayında, herbiri kendi alanlarında birçok başarılı birçok projeye imza atmış müzisyenler olan Utar Dündar Artun, Cem Tuncer, Akın Bağcıoğlu ve Sarpay Özçağatay’ın biraraya gelmesiyle kuruldu. Festival kapsamında İf Performance Hall’da sahne alacak BETONE, hem kendi bestelerinden hem de birçok ünlü caz müzisyeninin parçalarının yorumlarından oluşan repertuarlarıyla festivalin en renkli gece performanslarından birini sergileyecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>