>

MODA - STİL

Kısa Boylular İçin İlkbahar-Yaz Moda Tüyoları

Her kadın kusursuz görünmenin peşindedir.
 
   
 
 
     

Doğru giyim, kusursuz saçlar, fevkalade bir makyaj, rahat ve şık ayakkabılar, yılın trendleri, doğru kombinasyon derken; hayat başarılarını görsellikleriyle taçlandırmak da kadınların öncelikli tercihi.

Farklı tarz, stil, zevk, vücut tipi gibi unsurlarla birlikte giyim konusunda en büyük zorluğu kısa boylu kadınlar yaşamakta.

Moda tasarımcısı Ebru Yener öncelikle herkesin kendisi ile barışık olması gerektiğini ifade edip giyim konusunda önerilere açık olan kısa boylu kadınlar için giyim tüyoları rehberi sunuyor.

Sezonun en trend rengi lapis mavi ve soluk pembe…

Havaların ısınmaya başlamasıyla ruhlar da cıvıl cıvıl ve rengarenk olamaya başladı elbette. Ancak boyu belli bir oranın altında olan kadınlar için çok fazla rengi bir arada kullanmak olduğundan daha hantal ve tıknaz bir görünüm elde etmesine sebep olur. Tepeden tırnağa tek renk giyim ciddi bir illüzyon etkisi yaratarak sizi olduğunuzdan daha uzun, orantılı ve zayıf gösterecektir. İlkbahar/Yaz sezonunun en trend renklerinden olan lapis mavi ve soluk pembe elbise tercih edilebilir. Bu arada Ebru Yener bahar ve yaz aylarında özellikle saten ve ipek kumaşlardan uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Saten ve ipek kumaşlar sizi terletebilir ve terle birlikte rahatsız edici bir kokuya sebebiyet olabileceğinin altını çiziyor. Koton ve pamuksu kumaş tercihleri bahar ve yaz aylarında vazgeçilmezi olmalı.

Bacaklarınızı göstermekten çekinmeyin!


Kabul etmek gerekir ki minyon kadınlar mini etekleri çok daha güzel taşıyorlar. Bu sezon da moda sahnesinde kendini göstermeye devam eden retro dolgu topuklarla komine ettiğiniz minileriniz ile birlikte, uzun ve ince bacaklara sahip bir görünüm oluşturabilirsiniz. Mini tercihinizi bu sezonun çarpıcı ve şaşırtıcı sarısı cuha çiçeği sarısı, elektronik mor, metalik detaylarla bezeli tasarımlardan tercih edebilirsiniz.

Pantolondan vazgeçemeyenlere yüksel bel, boru paça ve dökümlü!


Artık kış ayları geride kaldı. Kalın kotları rafa kaldırma zamanı da geldi. Kısa boylu kadınlarda kıyafet alışverişinin en zor safhası doğru pantolon seçimi. Yüksek bel pantolonlar bacakları her zaman olduğundan daha uzun gösterir. Jean, kumaş ya da desenli yüksek bel pantolon ve şortları gardırobunuzun ayrılmaz parçası haline getirin.

Deniz sezonu açılırken aklınızda bulundurun!

Tiril tiril kıyafetleri giydiğimiz günlerden, havuz ve deniz sezonuna geçeceğimiz döneme de az kaldı. Güzelliğinden ve doğru tercihlerden ödün vermek istemiyorsanız plajlarda da bedeninize uygun tercihler yapmak kusursuzluğunuzu perçinleyecektir.

Yeni markası Beach Couture ile kişiye özel mayo tasarımları yapan Ebru Yener kısa boylu kadınlar için öncelikli olarak baldırları ön planda tutan kesimleri öneriyor. Beli ön plana çıkarmaya yardımcı olan bu kesimler vücut proporsiyonunu doğru göstermeye yardımcı olacaktır. Göğüsleriniz küçükse bu senenin mayo trendlerinde kendini gösteren asimetrik ve tek omuzlu kesimler en doğru tercih olarak karşımıza çıkıyor. Aynı şekilde valon modeller de dikkatleri buraya çekeceğinden göğüslerinizin daha büyük görünmesini sağlayacak minik güzellik hilelerinden.

Dikey çizgili modeller, koyu renkli bikini altları ve baskılı ürünler bacaklarınızı olduğundan uzun gösterecektir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>