>

KÜLTÜR-SANAT

Bu yarışma kaçmaz...

TÜRSAK Vakfı’nın danışmanlığında METRO Group’un geçen yıl başlattığı ve bu yıl gelenekselleşme yolunda ikinci adımını attığı “METRO Group Kısa Film Yarışması” için başvurular devam ediyor.
 
   
 
 
     
METRO Group 2. Kısa Film Yarışması Devam Ediyor…

TÜRSAK Vakfı’nın danışmanlığında METRO Group’un geçen yıl başlattığı ve bu yıl gelenekselleşme yolunda ikinci adımını attığı “METRO Group Kısa Film Yarışması” için başvurular devam ediyor.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin temelini oluşturan ‘toplumdan aldığını topluma verme’ ilkesiyle METRO Group’un bu yıl ikinci kez hayata geçirdiği yarışma, Türkiye’de genç sinemacıların yetişmesi konusunda da bir ekol yaratmayı hedefliyor.

Bu yıl, Engin Yiğitgil’in (TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı) başkanlığını yaptığı Ezel Akay (yönetmen), Demet Akbağ (oyuncu), Fatih Aksoy (Med Yapım Yönetim Kurulu Başkanı), Tevfik Başer (yönetmen), Atilla Dorsay (yazar, sinema eleştirmeni), Doğan Hızlan (Gazeteci), Arthur Hofer (Baden-Württemberg Film Akademisi Direktörü), Alin Taşçıyan (sinema eleştirmeni), Nurdan Tümbek (Metro Group Türkiye Temsilcisi) ve Birol Ünel’den (Duvara Karşı filminin oyuncusu) oluşan alanlarında uzman renkli bir jürinin izleyeceği Metro Group 2. Kısa Film Yarışması, sinema eğitimi alan yaratıcı gençlerin keşfedilmesine ve onların sinema eğitimine uluslararası platformda katkıda bulunmayı amaçlıyor.


Türkiye’de ‘Sinema ve İletişim’ alanında ön lisans, lisans ve lisans üstü eğitim gören gençlerin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmaya 2004 yılında mezun olan öğrenciler de filmleriyle katılabilecekler. Herhangi bir tema sınırı olmayan yarışmada imgesel (fiction), deneysel, belgesel, animasyon vs. türünde, jenerik dahil 15 dakikayı geçmeyen projeler kabul edilecektir. VHS, VCD, DVD veya Mini DV formatında kabul edilen filmlerin en geç 04 Kasım 2004 Perşembe saat: 18.00’a kadar elden, kurye veya taahhütlü posta ile TÜRSAK Vakfı Gazeteci Erol Dernek Sk. Hanif Han No:11/2 Beyoğlu 34433 İstanbul adresine teslim edilmesi gerekmektedir.

Yönetmen adayı öğrencilerin birden çok filmle katılabilecekleri yarışmada, filmler bir ekip tarafından yapılmış olsa dahi başvurunun filmin yönetmeni tarafından yapılması gereken yarışmada iki veya daha fazla yönetmen imzalı filmler yarışma dışı kalacaktır.

“METRO Group 2. Kısa Film Yarışması”nda katılımcılar, filmlerini; sinopsis, künye 1 adet setten yada filmden fotoğraf, filmde kullanılmışsa özgün senaryo yada özgün müzik eserinden doğan telif hakkının alındığına ilişkin belge, yönetmenin özgeçmişi, fotoğrafı, iletişim adresi ve telefon numaraları ile yönetmenin imzaladığı yarışma katılım formunu içeren dosyasıyla birlikte teslim etmelidirler. Yarışmanın şartname ve katılım formları; TÜRSAK Vakfı’ndan, üniversitelerin ilgili bölümlerinden, www.metrokisafilm.com yada www.tursak.org.tr web adreslerinden temin edilebilir.

“METRO Group 2. Kısa Film Yarışması”nda birinci olan filmin sahibi Baden-Württemberg Film Akademisi’nde 2005 yılında 2 aylık burslu sinema eğitimi ve 2.000 _; ikinci olan filmin sahibi yine aynı akademide 2005 yılında 2 aylık burslu sinema eğitimi ve 1.000 _, yarışmada üçüncülük kazanan filmin yönetmeni 1.500 _ ve Mansiyon kazanan yönetmen 1.000 _ ile ödüllendirilecektir. Ayrıca ,burslu sinema eğitimi ile ödüllendirilen öğrencilerin, günlük ve teknik dil gereksinimleri için Almanca özel dil eğitimi almaları sağlanacaktır.

Yarışma sonuçları 26 Kasım 2004 Cuma günü www.metrokisafilm.com ve www.tursak.org.tr web adreslerinden duyurulacaktır.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>