>

KÜLTÜR-SANAT

Buena Vista All Stars Türkiye Turnesi/Ankara-İstanbul-Çeşme

Havana sokaklarından dünya konser salonlarının sahnelerine uzanan, büyüleyici ritimler ve dünyanın dört bir yanında kalplere dokunan zamansız anlatılarla dolu bir gece...
 
   
 
 
     

Buena Vista All Stars, sesler, tarih ve kültürel gelenekler aracılığıyla hikayeler anlatarak, tüm duyular için görsel ve müzikal bir deneyim yaratarak izleyicileri muhteşem Küba adasına unutulmaz bir müzikal yolculuğa çıkarıyor.

Buena Vista All Stars, 20 Haziran Ankara Oran Açıkhava Sahnesi, 21 Haziran İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi, 22 Haziran'da Çeşme Açıkhava Sahnesi'nde Gişe & Y Kültür Sanat'ın organizasyonuyla müzikseverlerle bir araya geliyor.

Buena Vista All Stars, Afro-Küba nostaljisinin zamansız bir klasiğidir. Nefes kesen performanslarla dolu gösteride, Küba müziğinin ruhunu günümüzde hiç kimse Buena Vista All Stars kadar yansıtamıyor. BVAS Una Noche En La Habana'da Buena Vista Social Club'ın altın sesli şarkıcısının oğlu İbrahim Ferrer Jr. ve öncü grubun orijinal üyeleri Barbarito Torres ve İbrahim Ferrer'in müzik direktörü Demetrio Muniz gibi özel konuk sanatçıların yanı sıra 11 (onbir) all-star Kübalı müzisyen yer alıyor. BUENA VISTA ALL STARS'IN HAVANA'DA BİR GECE/UNA NOCHE EN LA HABANA TURU ile tüm zamanların en dikkat çekici efsanevi Kübalı müzisyenleri bir araya gelecek ve ülkenin zengin müzik tarihinin mirasını kutlayacak.

Müzik repertuvarında Chan Chan, Dos Gardenias, El Cuarto De Tula, Candela, Carretero, Siboney, Silencio, Donde Estabas Tú, Boquiñeñe, Cienfuegos, Arrullo De Palma, Murmullo, Quizás Quizás gibi en sevilen şarkılar yer alıyor, Amor De Loca Juventud, Como Fue, Alma Libre, Guaguancó Callejero, Bruca Manigua, Palo A Ese gibi geleneksel Küba müziğinin klasikleşmiş şarkılarının yanı sıra Mayıs 2024'te yayınlanacak yeni albümden şarkılar da yer alıyor.

Buena Vista All Stars, sınırları aşmak, iyi müzik severlerin kalplerine ulaşmak ve zaman içinde süregelen bu güzel mirası canlı tutmak için Una Noche en La Habana Tour'da (Havana'da Bir Gece Turu) performanslarına taze, canlı bir ruh katarken, aziz bir geçmişin seslerini sadakatle koruyarak gelenek ve yeniliği zarif bir şekilde harmanlıyor.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>