>

KÜLTÜR-SANAT

Bugün Vizyona Giren Filmler

8 film seyirciyle buluşuyor!
 
   
 
 
     

Türkiye sinemalarında bu hafta 2'si yerli 8 film vizyona girecek.

İÇİMDEKİ SES

Çağrı Bayrak'ın yönettiği, Engin Günaydın, Leyla Tuğutlu, Füsun Demirel ile Ersin Korkut'un oynadığı "İçimdeki Ses" haftanın bir diğer komedi türündeki yerli yapımı.

Senaryosu Engin Günaydın'a ait filmde, kendi dünyasında yaşayan, öz güveni yetersiz bir yazar olan ve doğru dürüst bir ilişkisi olmadığı için yalnızlıktan kurtulmak isteyen "Selim" karakterinin içindeki sese kulak vererek hayatına dair aldığı kararlar konu ediliyor.

YAPIŞIK KARDEŞLER

İlker Ayrık, Hakan Bulut, İvana Sert, Ayberk Atilla ve Erdal Tosun'un rol aldığı "Yapışık Kardeşler" de komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Yönetmenliğini İlker Ayrık'ın yaptığı filmde, yaşadıkları köyde mutlu bir hayat süren yapışık kardeşler Halim'le Selim'in yaşadığı maceralar izlenebilecek.

TİMBUKTU

67. Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" için yarışan ve 87. Akademi Ödülleri'nde "Yabancı Dilde En İyi Film" adayı olarak Moritanya'yı temsil eden "Timbuktu" yarın vizyona girecek.

Abderrahmane Sissako'nun yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Ibrahim Ahmed, Toulou Kiki, Abel Jafri ile Fatoumata Diawara yer alıyor.

Batı Afrika ülkesi Mali'de geçen ve adını bu ülkenin Timbuktu şehrinden alan film, "muhafazakar bir toplumda" yaşamı anlatıyor.

FOXCATHER TAKIMI


Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo ile Vanessa Redgirave'in oynadığı "Foxcatcher Takımı" filminin yönetmenliğini Bennett Miller yaptı.

Gerçek olaylara dayanan film, "eksantrik bir milyoner" ve iki şampiyon güreşçi arasındaki trajik ilişkinin karanlık ve büyüleyici hikayesini anlatıyor.

BAY TURNER

Mike Leigh'in yönettiği "Bay Turner"da Timothy Spall, Paul Jesson, Dorothy Atkinson ile Marion Bailey rol alıyor.
19. yüzyıl İngiliz ressamı Turner'ın hayatının son 25 senesine odaklanan film, ünlü ressamın hayatı, seyahatleri, sanatı, aşkı ve cinsel hayatı ile dönemin Londra sanat dünyasını beyaz perdeye yansıtıyor.

ÜÇKAĞITÇI MORTDECAI


Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor ile Olivia Munn'in "Üçkağıtçı Mortdecai" filminin yönetmen koltuğunda David Koepp var.

Johnny Depp'in hayat verdiği karakterler listesine eklediği yeni isim, nakit sıkıntısı çeken bir İngiliz aristokrat olan "Charlie Mortdecai." Aksiyon komedi tarzındaki film, Kyril Bonfiglioli'nin popüler üçlemesinden esinlenerek hayata geçirilmiş.

YEDİNCİ OĞUL

Sergey Bodrov'un yönettiği ve Jeff Bridges, Antje Traue, Kit Harington, Julianne Moore, Alicia Vikander ile Ben Barnes'in oynadığı "Yedinci Oğul" haftanın üç boyutlu fantastik filmi.

Gerilim türündeki filmin konusu şöyle:

"Efsanelerle sihrin çarpıştığı büyüler zamanında mistik bir tarikatın geriye kalan tek savaşçısı (Oscar ödüllü Jeff Bridges) geleceğine dair kehanetlerde bulunulan, olağanüstü güçlerle doğmuş bir kahramanı, son Yedinci Oğul'u (Ben Barnes) bulmak üzere yola çıkar. Çiftçi olarak yaşadığı sessiz hayatından koparılan olasılık dışı bu genç kahraman, savaşlarla güçlenmiş rehberiyle birlikte karanlık bir kraliçeyi (Julianne Moore) ve kraliçenin krallıklarına karşı gönderdiği doğaüstü suikastçı ordusunu yenmek üzere cesur bir maceraya atılır."

7 CÜCELER

Boris Aljinovic ile Harald Siepermann'ın yönettiği "7 Cüceler" filminin seslendirmelerini Yekta Kopan, Ziya Kürküt, Dündar Müftüoğlu ile Erkan Taşdöğen yaptı.

Animasyon türündeki filmde, "Uyuyan Güzel", "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" gibi popüler masalların bir macerada bir araya getirilmiş hali izlenebilecek.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın

DİĞER HABERLER

cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>