>

KÜLTÜR-SANAT

Bülent Ortaçgil En Sevilen Şarkılarıyla Jehan Barbur Büyüleyici Sesiyle 12 Ekim’de Küçükçiftlik Bahçe’de!

Yerli müziğin en güçlü seslerini İstanbullularla buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserlerinde sahne bu defa Bülent Ortaçgil ve Jehan Barbur’un!
 
   
 
 
     

Sanat hayatında 50 yılı ardında bırakan usta müzisyen, her biri birer klasik olarak müzik tarihinde yerini alan şarkılarını 12 Ekim Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de söyleyecek. Türkiye’nin eşsiz seslerinden Jehan Barbur ise Ortaçgil’den önce sahneye çıkarak söylediği şarkılarla huzuru ve dinginliği KüçükÇiftlik Bahçe’ye taşıyacak. URU organizasyonuyla düzenlenen konserin biletleri Biletix’te!

KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserleri, 2019’dan bu yana yerli ve bağımsız müzik sahnesinin en iyi isimlerine yer veriyor. Yemyeşil huzurlu bahçe ortamıyla şehrin merkezinde ama karmaşasından uzak bir kaçış noktası sunan KüçükÇiftlik Bahçe’de İstanbullular, havaların serinlemeye başladığı sonbahar akşamlarında da çimlerin üstünde iyi müziğin, lezzetli yiyecek ve içeceklerin, açıkhavanın tadını çıkarmaya devam ediyor.

12 Ekim 2022 Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar serisi kapsamında usta müzisyen, yorumcu, besteci, aranjör ve söz yazarı Bülent Ortaçgil sevenleriyle buluşacak. 50 yıllık müzik hayatında Benimle Oynar Mısın?, Bu Su Hiç Durmaz, Sensiz Olmaz, Eylül Akşamı’nın da aralarında olduğu çok sayıda eserle önemli izler bırakan Bülent Ortaçgil, klasikleşmiş şarkıları, sesi ve yorumuyla Türkiye’de müzik dünyasının en önemli isimleri arasında yer alıyor. Her yaştan ve çok farklı profillerden oluşan son derece geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan sanatçı, başarısını 50 yıldır istikrarla üretmesine borçlu olduğunu ifade ediyor.

Yerel ezgilerle popüler cazı buluşturan Jehan Barbur prodüktör, söz yazarı, besteci ve şarkıcı kimliğiyle 2009-2019 yılları arasında Uyan, Hayat, Sarı, Sizler Hiç Yokken, Evim Neresi, Kuzgun’u Uçmak, Ürkerek Söylerim adlı yedi solo albüm çıkardı. Son dönemde Olanlar Oldu, Güzel Şeyler Var, Güneşli Bahçe, Yabancı gibi teklileri de dinleyiciyle buluşturan Barbur, Bergen için hazırlanan çok ses getiren saygı albümünde ise Sabır Ver şarkısını seslendirdi.

URU organizasyonuyla gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te!


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>