>

KÜLTÜR-SANAT

Bursa Hamak Festivali

“Sallanırken esneyen festival”
 
   
 
 
     

Bursa, dünyanın ilk ve tek hamak festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 10 Eylül 2017’de gerçekleştirilecek olan Bursa Hamak Festivali, tüm hamak sevenleri Balat Atatürk Ormanı’nda buluşturuyor.

“Sallanırken esneyen festival” sloganıyla yola çıkan etkinlik, katılımcılarını uykuya, dinlenmeye ve eğlenceye davet ediyor. Yaş sınırı olmayan festivale girişler 5 TL’lik EKODER bağışı (kişi başı) ile sağlanacak. Sabah 10:00’dan akşam 20:00’a kadar sürecek olan etkinlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelen çeşit çeşit hamaklar sergilenecek. Katılımcıların ister kendi hamakları ister alandan temin edeceği hamaklarla katılım gösterebileceği festivalde; yiyecek - içecek stantları, ip ve halat konseptli tasarım ürünlerinin bulunacağı stantlar, ödüllü oyunlar ve yoga gibi doğa dostu etkinlikler yer alacak. Yediden yetmişe herkese hitap eden festivalin katılımcıları tüm gün tembellik yapıp dinlenirken, dünya çapında bir ilke de şahitlik etmiş olacaklar.Huzurun ve keyfin ön planda olacağı festivalin programında gün boyunca hamak ruhuna uygun hafif bir müzik yayını (klasik müzik, gitar, keman, piyano vb.) yapılacak. Oyun saatlerinde ise frizbi, ip atlama, çanta katlama, voleybol, badminton gibi birbirinden eğlenceli ve ödüllü oyunlar oynanacak. Festivalde olacak renkli oyunlardan bazıları ise şöyle: Elektrik Aktarma, Hamak Yapma Bozma, Koca Ayak, İple Su Dolu Kova Taşıma, İpten Şekiller, Hareketli Hamak, Makara, Cilli (Bilye, Misket) ve Gazoz Kapağı… Hamak, tembellik ya da uyku hakkında enteresan bilgiler içeren afişler ve anonslar festival alanında katılımcıları bekleyen diğer sürprizler olacak…

www.bursahamakfestivali.com adresinden ve Bursa Hamak Festivali Facebook sayfasından festival ile ilgili güncel haberler ve duyurumlar takip edilebilecek. Ayrıca en güzel hamak fotoğraflarını Instagram’da #bursahamakfestivali hashtag’i ile paylaşanlar, sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalayacak.

Photo Graphica organizatörlüğünde gerçekleşecek olan Bursa Hamak Festivali, Nilüfer Belediyesi katkılarıyla gerçekleşecek. Etkinliğe destek olacak şirketler ise outdoor araçları ile Jeep (Mengerler), doğa dostu motorlarıyla Vespa (Ceketciler) ve Bursa’ya yeni adım atan doğa sporları devi Decathlon olacak. Etkinliğe Aroma, Eker, Erikli, Rumeli Mutfağı, Siesta ve Uzay Pastanesi gibi yiyecek içecek firmaları da ürünleriyle katılacaklar. Medical Park’ın sağlık birimi ile katılacağı etkinliğe Dergi Bursa, Radyoaktif, Uludağ FM, CH Prodüksiyon gibi çeşitli medya kuruluşları ve hizmet sektöründen web hizmetiyle Gani Köse, kurgu hizmeti ile Alper Türkay ve eğlenceli grup etkinlikleri ile Mavi Balon destek olacak.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>