>

YAŞAM KOÇU

Erotik Rüyaların Sebebi

Kadınlar da rüyalarında seks yaşar.
 
   
 
 
     

Kadınlarda rüyalarında seks yaşar. Seks yaşamının günümüzde daha rahat dile getirebilen kadınlar o dönemde gördükleri cinsel içerikli rüyaları dile getiremedikleri gibi nedenini ve sebeplerini bilmezlerdi.

Utangaçlığın ve toplum baskısı bu soruların cevaplarını yüzyıllarca sır gibi sakladı. Seks yaşamına aç bir kadının rüyasında bir erkekle seks yaşaması doğaldır. Rüyanın nedeni ise o insanı arzuladığını göstermez sekse olan açlığını rüyasında görür.

Yapılan bir araştırmaya göre kadın ve erkeklerin rüyalarının yüzde 8’i cinsel içerikli. Kadınların rüyaları mevcut ve eski partnerlerini içermekle beraber, erkeklere nazaran kadınlar ünlüler ile seks yapmayı daha fazla hayal ediyor.

Araştırmacılar, ortalama olarak 30 yaşındaki 64 erkek ile 109 kadından rüyalarını not etmelerini istedi ve sonuçta toplam 3500 civarında cinsel içerikli rüya kaydına ulaştı. Bazı uzmanlara göre; cinsel devrim ve değişen kültürel normlar, kadınların seks konusunda daha rahat hissedip, cinsel isteklerini daha kolay dile getirmelerini sağlıyor.

Doğum kontrol hapları erotik rüyalara sebep oluyor

Kadınlar artık, daha fazla seks rüyası görüyorlar çünkü, doğum kontrol hapları kadınlara güç ve seksüel özgürlük veriyor.

Kadınların seks hakkında daha fazla rüya gördüklerini ya da sadece fantezilerini açıklamaktan çok fazla zevk aldıklarını bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey varsa o da kadınların da tıpkı erkekler gibi seks içerikli rüyalar gördükten sonra oldukça uyarıldıkları…

Vücudunuzu dinleyin ve vücudunuzun verdiği tepkilerine dikkat edin. Rüyalarınız, beyninizin çalıştığını, seks istediğinizi ya da daha çok seks istediğinizi gösterir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>