>

KÜLTÜR-SANAT

Çağdaş Sanat Atölyesi

Bir Kültür Sanat Merkezi’nde 19 Şubat 2004 Perşembe günü açılacak olan Çağdaş Sanat Atölyesi, çağdaş sanatın değişen tanımları...
 
   
 
 
     
Çağdaş Sanat Atölyesi Bir Kültür Sanat Merkezi’nde …

Bir Kültür Sanat Merkezi’nde 19 Şubat 2004 Perşembe günü açılacak olan Çağdaş Sanat Atölyesi, çağdaş sanatın değişen tanımları, yöntemleri, biçim dilleri, izleyicinin katılımcıya dönüşümü, malzemenin çeşitliliği ve teknolojinin kullanımı konularından oluşuyor.

Teori ve uygulama olarak iki bölümden oluşan seminerin birinci bölümünde 1960 yıllardan başlayarak sanatta alternatif arayışlarından 2000’li yıllara kadar sanatta yaşanan dönüşümler ele alınacak. Video sanatının yaygınlaşması, yerleştirmeler, fotoğrafın çağdaş sanatta kullanımı, büyük sergiler, bienaller ve Türkiye’de çağdaş sanat ortamı yine bu seminerin konularını oluşturacak.
Seminerin ikinci bölümü ise alternatif bir atölye çalışması biçiminde gerçekleşecek. Edinilen bilgiler doğrultusunda katılımcılar, kendi projelerini gerçekleştirebilecekleri ve bunu diğer katılımcılarla paylaşabilecekleri bir ortamda bulunacaklar. Geleneksel malzemenin dışında da üretilebilecek yapıtlar sanatın el becerisi değil, bir felsefe olduğundan yola çıkıyor.

Bu atölye çalışması katılımcılara yeni açılımlar, yeni yaratıcılık alanları açmayı hedefliyor.
Uygulama bölümü; üretilen işlerden oluşan bir sergiyle tamamlanıyor.

Neriman Polat yönetiminde 19 Şubat 2004 Perşembe günü 11:00-14:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan atölye çalışmaları 6 hafta teori+4 hafta uygulama olmak üzere toplam 10 haftadan oluşuyor.

Neriman Polat; 1968 yılında İstanbul’da doğdu. 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü bitirdi. 1996-2000 yılları arasında Robert Kolej’de resim öğretmenliği görevini yürüttü. 1991 yılından günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında birçok sergiye imza attı.


Bir Kültür Sanat Merkezi
Valikonağı Caddesi Madalyon Sokak No: 9
Nişantaşı/İstanbul
Tel: 0212 291 28 71
Web: www.birsanat.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>