>

KÜLTÜR-SANAT

“Çanakkale Kısa Film Festivali” İçin Son Başvuru Tarihi Uzatıldı!

26-27 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Çanakkale Kısa Film Festivali’nde son başvuru tarihi 10 Kasım`a uzatıldı.
 
   
 
 
     

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Çanakkale Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen festivalde birbirinden değerli filmlerin katılımı sürüyor.

Bu yıl birincisi düzenlenen Çanakkale Kısa Film Festivali’ne, 1915 Çanakkale zaferinin 100. Yılı olması dolayısıyla; “Çanakkale Ruhu”nu yansıtan; Kahramanlık, milli birlik ve beraberlik, barış ve dostluk, vatan için yapılan fedakârlıklar, vatan sevgisi gibi milli ve manevi değerlerin konu olarak seçildiği, öğrenci ve profesyonellerin çektiği kısa filmler katılabilecek.

Festivalin amacı, hiçbir menfaat gözetmeksizin ve hiçbir engel tanımadan vatanı ve milleti uğruna, sevdiklerinden ve canlarından vazgeçme, ait oldukları toprakların vatan olabilmesi ve ilelebet payidar olma mücadelesini vermede tereddüt etmeme fedakârlığı olan “Çanakkale Ruhu”nu yansıtabilmek, sinema sanatını sevdirme ve tanıtmanın yanı sıra, sinemanın toplumsal farkındalık oluşturması işlevini öne çıkarmak.

Danışmanlığını sinema yazarı Fırat Sayıcı’nın üstlendiği festivalin yönetmenliğini ise Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Meral Açıkgöz yapıyor. Alanında uzman isimlerden oluşturulacak jürinin değerlendireceği yarışma sonucunda, birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL, üçüncüye ise 3.000 TL para ödülü verilecek.

Festivalde Yeşim Sezgin'in yönettiği "Çanakkale 1915" filmi de özel gösterim olarak gösterilecek, yönetmen ve oyuncuların katılımıyla bir söyleşi gerçekleşecek. Kısa film gösterimlerinin yanı sıra sinema ve televizyon dünyası üzerine bir panel, belgesel sinema üzerine ise Ertuğrul Karslıoğlu'nun katılımıyla workshop yapılacak.

Festival ve yarışma koşulları hakkında ayrıntılı bilgi için; canakkalekisafilmfestivali.com

İLETİŞİM:
Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi
Merkez / ÇANAKKALE
0 (286) 218 05 70
iletisim@canakkalekisafilmfestivali.com


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>