>

SAĞLIKLI YAŞAM

Beren Saat Gibi Burun, Nurgül Yeşilçay Gibi Dudaklar...

Hangi estetikleri tercih ediyorlar?
 
   
 
 
     

YENİ ÇAĞIN MEZUNİYET HEDİYESİ:

Devir değişti, artık liseden mezun olacak genç kızlar ailelerinden karne hediyesi olarak, yeni bir bilgisayar, cep telefonu yerine burun estetiği, botoks ve dudak dolgusu istiyor. Genç kızlar son günlerin popüler ismi Beren Saat gibi kaşlar ve buruna, Nurgül Yeşilçay gibi göğüsler ve dudaklara sahip olmak istediğini belirten Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Naci Çelik ; önemli olanın kendi yüzüne yakışanla istenen fiziği buluşturmak olduğunun altını çiziyor.

Okulların tatile girmesiyle mezuniyet telaşı da başladı. Genç kızlar mezuniyet balosunda kıyafeti, saçı ve makyajıyla gecenin en güzel kızı olmak için uğraşıyor. Bu hazırlıklara birde estetik telaşı ekleniyor. Karne hediyesi olarak genç kızlar ailelerinden burun estetiği, botoks ve dudak dolgusu istiyor. Düğün öncesi estetik yaptırmak isteyenlere artık mezuniyet öncesi estetik yaptırmak isteyenlerin eklendiğini söyleyen Dr. Naci Çelik, genç kızların en çok burun estetiği, botoks ve dudak dolgusu yaptırmak istediklerini söylüyor.

HANGİ ESTETİKLERİ TERCİH EDİYORLAR?

Çoğunlukla burun estetiği yaptırmak istiyorlar. Burun estetiğinin iyileşme süreci bir ay sürüyor. İyileşme süreci burun estetiğine göre daha kısa olan botoks ve dudak dolgusu da mezuniyet öncesi genç kızların en çok tercih ettikleri estetikler arasında. Göğüs büyütmek isteyenlerin sayısı da yaz döneminde artıyor.

ESTETİK SONUNDA BEKLENTİSİNİ BULAMAYIP ÜZÜLENLER OLMUYOR MU?

Biz 3 D görüntüleme sistemi kullanıyoruz. Bu sistem göğüs, burun estetiği yaptırmak isteyen kişinin birçok açıdan fotoğraflarının çekilerek 3 boyutlu bir sonuç verecek şekilde birleştirilmesinden oluşuyor. İstenen değişikliğin sizi nasıl göstereceğini yani yeni burnunuzun, göğsünüzün nasıl olacağını size operasyon öncesi birçok açıdan görme fırsatı veriyor. Bu da tatsız sürprizleri önlediği gibi bize de daha rahat çalışma olanağı sağlıyor.

AİLELER ESTETİK DESTEKLİYOR MU?

Çoğunlukla aileleriyle geliyorlar. Estetik bazı ailelerinin mezuniyet hediyesi oluyor, hatta bazı anneler hem kendilerine hem kızlarına yaptırıyor.

PEKİ, ERKEN YAŞTA ESTETİK YAPTIRMANIN SAKINCALARI NELER?

Sağlık açısından estetik yaptırmanın hiçbir sakıncası yok. Fakat daha gelişme çağında estetik yaptırmak isteyen genç kızlar için çok ciddi olmamakla birlikte psikolojik açıdan değerlendirilebilecek bir sorun oluşabilir.

ÖNCEKİ YILLARA GÖRE MEZUNİYET ÖNCESİ ESTETİK YAPTIRANLARIN SAYISINDA ARTIŞ OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİR MİYİZ?

Artık aileler estetiğe daha sıcak bakıyorlar. Bu nedenle ailelerin çocuklarını desteklemeleri estetik yaptıran gençlerin de sayısını artırıyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık estetik sonuçlarından korkulacak ameliyat olmaktan çıktı. Yaptıracakları estetiğin sonucunu önceden görebilmenin de etkisi büyük elbette.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Naci Çelik

Web: www.drnacicelik.com
Prago Klinik: Tel: (0216) 386 27 27


NACİ ÇELİK KİMDİR?

1969 yılında doğdu. İlk ve orta öğretim ardından 1987 yılında Kuleli Askeri Lisesi ve 1993 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisini dereceyle bitirdi. GATA’ da öğrenimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı tarafından Belçika ve Almanya’da araştırma yapmak üzere görevlendirildi. TUS imtihanında dereceye girerek 1995 yılında Ege Üniversitesi Plastik Cerrahi ABD’ da ihtisasa başladı.

İhtisas Eğitimi sırasında International Microsurgery Fellowship bursunu kazanarak Chang Gung Üniversitesinde çalışmak üzere Taipei’ ye 1999 yılında gitti. Fu-chan Wei ile birlikte yaptıkları araştırmalarda çeşitli ödüller kazandı. İki yıl sonra Türkiye’ye dönüp ihtisas eğitimini tamamladı ve İstanbul’da ONEP plastik cerrahi kliniğinde Prof. Dr. Onur Erol’un yanında estetik cerrahi fellowluğuna başladı. Altı ay süren bu eğitimden sonra ONEP partner’i olarak çalışmaya başladı ve bu arada Amerikan Hastanesi ve Metropolitan Florence Nightingale hastanelerinde de partner olarak devam etti. Dr. Naci Çelik 2001 yılında Romanya’ya plastik cerrahlar, kulak burun boğaz uzmanları ve ürologlara mikrocerrahi eğitimi vermek üzere davet edildi. 2002 yılında EURAPS Young Plastic Surgeon Scholarship ödülü kendisine Viyana’da verildi. 2003 yılında Almanya’da düzenlen mikrocerrahi kongresine lecture vermek üzere davet aldı ve ardından aynı yıl İtalya Plastik Cerrahi Derneğinin toplantısında konferans vermek üzere Floransa’ya davet edildi ve burada honorary lecturer ödülünü aldı. 2005 yılında Amerika Birleşik devletleri ve 2006 yılında Fransa’daki Estetik cerrahi kongrelerinde sunumları oldu. 2006 yılında İtalya’da düzenlenen Facial Plastic Surgery derneğinin düzenlediği ‘Nose and Surroundings’ kongresinde profiloplasty posteriyle 3. ‘lük ödülünü aldı.

2009 yılında Türk Plastik Cerrahi Derneğinin Ankara Gazi Üniversitesinde gerçekleştirdiği “Rinoplasti Kursu” na davetli konuşmacı olarak çağrılan Dr. Naci Çelik “Sekonder burun deformitelerinde burun ucunun düzeltilmesi” konusunda bir konferans verirken ayrıca” rinoplastide kişisel yaklaşımım” isimli bir video gösterimi yaptı.

Naci Çelik’in 70’den fazla bilimsel yayını ve kitap chapteri olup 60’dan fazla Uluslararası bilimsel tebliği vardır.Dr. Naci Çelik ve Dr. Hakan Gündoğan Eylül 2008’de ONEP lastik Cerrahi kliniğinden ayrılarak Bağdat Caddesinde PRAGO kliniği kurmuşlardır. Dr. Naci Çelik yüz ve tüm vücut estetik cerrahisi operasyonları yapmaktır. Özellikle profiloplasty konusunda (burun, çene, dudaklar, yanaklar ve alın bölgesinin birlikte değerlendirilmesi), kişiye özel meme büyültme ameliyatıyla ilgili ve ayrıca vaser liposuction’la ilgili çalışmaları mevcuttur. Evli ve iki çocuk sahibi olan Naci Çelik, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>