>

AŞK - CİNSELLİK

Sizi sakinleştirecek 6 sihirli yiyecek

İişkilerinizde sorunlar mı yaşıyorsunuz? Hatta bir ilişkiniz olmadığı için de biraz umutsuz musunuz? Nedeni ne olursa olsun bu yiyecekler ile sakinleşmemiz gerçekten mümkün!
 
   
 
 
     
Nedenleri ne olursa olsun, yaşadığımız stres dolu anlarda tüketeceğimiz bazı besinler ile sakinleşmemiz gerçekten mümkün! Bu zamanlarda genelde kalorilerini umursamadan yediklerimizin bizi daha mutlu edebileceğini biliyoruz. Klasik olan şudur, büyük bir kap dondurma! İçeriğindeki şekerin birden kanınıza karışması sayesinde stres hormonlarını azdırabilir. Önce iyi hisseder gibi olursunuz, fakat sonrasında eskisinden de daha karamsar bir hale dönebilirsiniz.

İŞTE O LİSTE!

KİRAZ, ÇİLEK VE BÖĞÜRTLEN GİBİ MEYVELER RAHATLATIR

İçeriğindeki karbonhidrat yavaşça şekere dönüşürken sizi mutlu edecek ve aynı zamanda vücudunuz bir şeker bombardımanına tutulmamış olacaktır.

C vitamini açısından güçlü olan meyveler sayesinde vücudunuzdaki kortizol hormonu azalacak ve daha az stresli hissedeceksiniz.

SİYAH ÇİKOLATA MUTLU EDER

Yüzde 70 kakao içeren siyah çikolatadan vazgeçmeyin! İçeriğindeki güçlü antioksidanlardan kadın olan flavanoid sayesinde rahatlayacak ve kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

KUŞKONMAZIN STRESİNİZİ AZALTABİLECEĞİ AKLINIZA GELMİŞ MİYDİ?

İçeriğinde doğal olarak bulunan folik asit sayesinde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Bir kap yoğurdun içine karıştırarak yiyebilirsiniz.kadın

MEKSİKA MEZESİ OLAN GUAKAMOLE YAPMAYA NE DERSİNİZ?..

B vitamini deposu olan avokadaların sizde yaratacağı etki çok iyi olacaktır. Tarif: 2 avokadayı soyun. Çekirdeklerini çıkartarak 4'e bölün. Yoğurt, maydonoz, limon suyu, sivri biber, soğan ve sarımsağı bir kaba avokadolar ile birlikte koyun.

Hepsini iyice ezilene kadar karıştırın. Bunun için mutfak robotunuzu kullanabilirsiniz. Sonrasında 2 domatesi küp küp kesin, ve hazırladığınız karışımın içine ekleyin. Buzdolabında yaklaşık 1 saat beklettikten sonra çıkarın ve işte muhteşem bir stres düşürücü lezzetiniz hazır!

CHAİ ÇAYI İLGİNÇ BİR DENEYİM OLABİLİR!

Chai Çayı sizin için ilginç bir alternatif olabilir.

Yumuşak içimiyle sizi rahatlatacak kafeinsiz bir Chai çayı bütün gününüzün iyi geçmesini sağlayabilir!

KENDİNİZE BİR MOLA VERİN

Önemli bir konuşma veya yapacağınız iş öncesinde yaklaşık 1000mg C vitamini almanız, ruh halinizi çok daha iyi bir hale sokacak.

Kan basıncını düşüren ve kortizol hormonlarını azaltan C vitamini sayesinde hem damak lezzetiniz artacak, hem de stresiniz aşağıya çekilecek.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>