>

KÜLTÜR-SANAT

TORI AMOS 22 Haziran`da KüçükÇiftlik Park`ta!

Tori Amos Gold’n Voices ile tekrar İstanbul’da!
 
   
 
 
     

Gold’n Voices serisinin ilk konuğu olan Tori Amos, tam 7 yıl aradan sonra çıkardığı yeni albümü Unrepentant Geraldines turnesi kapsamında, 22 Haziran'da İstanbul, KüçükÇiftlik Park’ta!1. Kategori - 250.00 TL
2. Kategori - 200.00 TL
3. Kategori - 160.00 TL
4. Kategori - 125.00 TL
Ayakta - 99.00 TL
Son yirmi yılın en başarılı ve saygı duyulan sanatçısı, söz yazarı ve müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen Tori Amos, geçtiğimiz günlerde yayınlanan son albümü Unrepentant Geraldines’in turnesi kapsamında ülkemizde....

Unrepentant Geraldines, bir dizi klasik etkileşimli ve yenilikçi müzikal projeyle geçirdiği son dört senenin ardından eşsiz güzellikteki modern şarkıların yaratıcısı olarak Tori Amos’un öz kimliğine geri dönüşünü temsil ediyor. Bu projelerin arasında mevsimsel koleksiyon olan Midwinter Graces, klasik müzik etkisi taşıyan Night of Hunters ve kariyerinin farklı dönemlerinden şarkıların yeni kayıtlarının bir araya getirildiği Gold Dust bulunuyor. Ekim 2012’de yayınlanan Gold Dust, hayatını kaybeden DJ Peter Rauhofer’ın yeniden düzenlediği ve Şubat 2013’te Billboard Hot Club Dance Listesi’nde bir numaraya yükselen Flavor adlı single’ı içeriyor. 

13 yaşından beri sahnelerde olan ve bugüne kadar 12 milyonun üzerinde albüm satan, 1000’in üzerinde konser veren Amos’un yeni albümü hem kendi kuşağının en başarılı ve etkileyici müzisyenlerinden birinin sanatsal evriminde attığı bir adımı, hem de sanatçının ilham verici ve kişisel müziğine geri dönüşünü simgeliyor.

Birçok alanda öncü olan Tori Amos, büyük bir plak şirketine bağlı olup aynı zamanda single’ını internetten indirmeye sunan ilk sanatçıydı. Şarkıları çizgi romanlara dönüştürüldü ve kariyeri boyunca çığır açan müzik videolarına imza attı. Tori Amos aynı zamanda tanınmış bir yardımsever ve Birleşik Devletler'in en büyük cinsel istismar karşısı organizasyonu olan RAINN’in kurucu ortaklarındandır.

Tori Amos’un kitap yazarı Samuel Adamson ile birlikte düzenlediği, bugüne kadar bir besteci olarak en iddialı projesi olan ve Şubat 2014’e kadar gösterimde olacak müzikal The Light Princess geçtiğimiz ay Londra Ulusal Tiyatrosu’nda ilk kez izleyicilerle buluştu. Kasım ayının başında İngiltere’nin prestijli Evening Standard Drama Ödülleri’nde The Light Princess En İyi Müzikal dalında aday gösterildi ve başrol oyuncusu Rosalie Craig En İyi Müzikal Performans dalında ödül kazandı. 7 Mayıs 2014’te Dublin’de başlayan ve Avrupa’ya uzanarak Londra Royal Albert Hall, Berlin, Paris, Amsterdam, Moskova, Varşova gibi büyük başkentlerde hayranlarıyla buluşacak olan Tori Amos, 22 Haziran’da da performansını KüçükÇiftlik Park’ta Türk dinleyicilerine sergileyecek.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>