>

KÜLTÜR-SANAT

Canan Turan "Düğüm"

Londra`nın popüler mekanlarında defalarca sahne alan Canan Turan, ilk albümü "Düğüm" ile Türkiye`de!
 
   
 
 
     

Çocukluğunu, mümkün olan her yerde şarkı söyleme yeteneğini geliştirerek geçiren Canan Turan, arkadaşlarının ısrarıyla henüz 15 yaşındayken kendisiniTarsus Amerikan Koleji`ndeki okul grubuyla izleyicilerin karşısında buldu. Bu cesur deneme, Canan Turan`ı Londra kulüplerinde popüler yapacak kariyerinin ilk adımı oldu. Bu dönemde çeşitli caz, rock ve klasik müzik gruplarıyla sahne alan Canan Turan`ın hayatı, yaptığı Londra gezisinde hayran olduğu şehrin müzik yaşamıyla tamamen değişti ve buraya yerleşme kararı aldı.

Henüz altı ay geçmişken Oojami, Group Bazaar ve Victor Mastoridis gibi grup ve müzisyenlerle önemli kulüp ve sahnelerde pop ve caz yorumları yapan Canan Turan, ilerleyen dönemde Londra`nın Queen Elizabeth Hall, Carling Academy, Notting Hill Arts Club, Inn On The Green gibi popüler mekanları ve İngiltere`nin gözde festivalleri Glastonbury, Secret Garden Party, St Mangus`da sahne aldı. Aynı zamanda Londra`nın seçkin kulübü Shunt Lounge`ta düzenli olarak program yaptı. Dikkat çekici performansıyla 2007`de Londra Film Festivali kapanışı için Mike Figgin tarafından çekilen ve Trafalgar Meydanı`nda gösterilen Londra kültür belgeselinde de yer aldı. Türkçe ve İngilizce şarkılarından oluşan repertuarıyla İngiltere, İskoçya, İspanya gibi ülkelerdeki kulüp ve festivallerde sahne alan Canan Turan, performansıyla BBC radyosunun da dikkatini çekti ve dünya müziği programı World in London`a konuk olarak davet edildi. Yurtdışında bütün bunlar yaşanırken Canan Turan, İstanbul`da da Hayal Kahvesi, Tamirane ve La Porte gibi mekanlarda konserler verdi.

Canan Turan, sahne performansı sürerken bir yandan da Tansay Omar ve Şahan Satış ile birlikte albüm hazırlıklarına başladı. Kayıtları 2009 başında Londra`da tamamlanan `Düğüm` albümü, önce 23 Eylül 2009`da İngiltere`de internet üzerinden satışa sunuldu. Şimdiyse sıra Canan Turan`ın kendi ülkesinde! `Sana Şarkı`, `Sormasaydın`, `Yaylan`, `Yelkenli` gibi parçaların yer aldığı 10 parçalık albüm, Şubat 2010`da Natural Rhythm Recordings ve Lirik Müzik etiketiyle Türkiye`de müzikseverlere sunulacak.

 

Canan Turan’in web sitesi
www.cananturan.com


CANAN TURAN'ıN KLİBİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>