>

KÜLTÜR-SANAT

Cannes’da “Kış Uykusu”na Fipresci Ödülü!

67. Cannes Film Festivali’nde FIPRESCI Ödülü; Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kış Uykusu”nun oldu!
 
   
 
 
     

Yapımcılığını ZeynoFilm’in üstlendiği, başrollerini Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ’ın paylaştığı “Kış Uykusu”; farklı ülkelerden, 9 sinema eleştirmeninden oluşan FIPRESCI jürisi tarafından, ana yarışma bölümünde ödüle layık görüldü.

Dünyanın her köşesinden, profesyonel film eleştirmenleri ve sinema yazarlarının oluşturdukları ulusal örgütlerin aynı çatı altında birleşmeleriyle hayata geçen FIPRESCI (Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu); önemli film festivalleri kapsamında, 3 bölümde bağımsız ödüller dağıtıyor. FIPRESCI’nin 67. Cannes Film Festivali’ndeki jürisinde; Fransa, Türkiye, ABD, Kanada, Çek Cumhuriyeti, İtalya gibi farklı ülkelerden 9 sinema eleştirmeni yer alıyor.67. Cannes Film Festivali’nde 6. kez Altın Palmiye için yarışan Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu” adlı yeni filmi; FIPRESCI jürisi tarafından ana yarışma bölümünde ödüle layık görüldü.

Zeynep Özbatur Atakan’a ait ZeynoFilm’in ana yapımcılığında Türkiye-Fransa-Almanya ortak yapımı olarak gerçekleştirilen, başrollerini Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ’ın paylaştığı, senaryosunu ise Ebru Ceylan’ın yazdığı “Kış Uykusu”; 67. Cannes Film Festivali’nin merakla takip edilen filmleri arasında yer alıyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>