>

MODA - STİL

Beyaz hayaller

Beyaz gömlek kültürünün yaratıcısı Bil’s’in 2007 Yaz Koleksiyonu “Animate”, Tünel Bil’s Konsept Mağazası’ndaki yerini aldı.
 
   
 
 
     
Koleksiyon, moda tasarımcısı Alex Akimoğlu, çift taraflı giyilebilen erkek giyim tasarımlarıyla ün kazanan Baha Kutan, İsviçre’de yaşayan tasarımcı Ekin Senan ve erkek giyim moda tasarımcısı Hatice Gökçe tarafından, okunan ve hayal gücünü canlandıran kitaplardan ilham alınarak hazırlandı.

Farklı kitaplardan etkilenilerek, değişik tarzlarda sunulan tasarımlar, yüzde yüz doğal kumaşlar ve kusursuz dikiş teknikleriyle birleştirildi. Tasarımlarda, kimi zaman klasik gömlek anlayışına karşı çıkıldı, kimi zaman da koleksiyon, klasik kuplara sadık kalınarak şaşırtıcı detaylarla zenginleştirildi.


Koleksiyonun fotoğraf çekimini, ünlü fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede gerçekleştirdi.

Balzac’ın Kitaplarıyla Alex Akimoğlu
Haute Couture tarzındaki anlayışı Bil’s gömleklerine uyarlayan Alex Akimoğlu, Balzac’ın romanlarından esinlenerek 10 gömlek modeli tasarladı. Gömleklerde pililerin hareketliliğini, farklı boyutlarda tığ işleriyle birlikte kullanan Akimoğlu, tasarladığı her bir gömleğe Balzac’ın kitaplardan birinin ismini verdi.

007 Bond, James Bond ile Baha Kutan
Baha Kutan, erkeklerin macera duygusuna olan merakını en iyi anlattığına inandığı Ian Fleming’in James Bond 007 serisinden esinlenerek ve Bil’s için 7 model hazırlamış ve modellerin her birine Fleming’in serisinden birinin ismini verdi.


Anadolu Mitolojisiyle Ekin Senan
Klasik kalıpların dışına çıkan tasarımlarıyla dikkat çeken Ekin Senan, Anadolu mitolojisine olan ilgilisini Bil’s koleksiyonuna yansıttı. İsmet Zeki Eyüboğlu’nun şiirlerinden aldığı bölümleri kolaj yaparak yer yer gömleklerinde kullanan tasarımcı, her bir gömleğe, hayal gücünü tetikleyen, su tanrısı EA, ateş perisi PAZUZU ve geleceğin tanrısı SAUSGA gibi mitoloji tanrılarının ismini vererek eğlenceli bir tasarım ortaya çıkardı.

“Kurtlarla Koşan Kadınlar” ile Hatice Gökçe
Hatice Gökçe ise, kadınlar arasında, vahşilikleri, zarafeti ve yaşadıkları topluma duydukları bağ ile benzerlik kuran, Clarissa Estes’in “Kurtlarla Koşan Kadınlar” romanı üzerinden, kadın modellerinin çoğunlukta olduğu bir koleksiyon hazırladı. Erkek giysi tasarımcısı olarak tanınan Gökçe, bu koleksiyonda sadece 3 erkek gömleği tasarladı. Her bir gömlekte, Çakal Dick, Mavi Sakal, İskelet Kadın, La Loba gibi isimler kullandı.

Bil’s Konsept Mağazası
Meşrutiyet Caddesi No: 90/A Tünel-Beyoğlu

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>