>

KÜLTÜR-SANAT

Ceza’dan Yeni Video Klip “Yok Geri Dönmek”

Ceza yeni albüm hazırlığında...
 
   
 
 
     

Ceza, sözleri kendisine müziği RokaBeat’e ait olan ve geçtiğimiz yıllarda Esen Müzik etiketiyle yayımladığı “Suspus” albümünde yer alan “Yok Geri Dönmek” adlı şarkısına, dinleyicilerinden gelen yoğun istek üzerinde video klip çekti.

Yayınlandığı günden itibaren Youtube’da trend videolar arasında yer alan klibin yönetmenliğini Ali Ata Akel & Ferit Katipoğlu üstlendi.

CEZA “YOK GERİ DÖNMEK” 
https://youtu.be/PoeOg1CCYuM


HAZIRLIK AŞAMASI 3 AY SÜREN KLiP HENÜZ FİKİR AŞAMASINDA İKEN, İNSANLARIN NASIL YAŞLANDIĞI ARAŞTIRILDI

Post prodüksiyonu MyLiason, plastik makyaj uygulaması ise Dust9Studio tarafından gerçekleştirilen klibin 3D, plastik makyaj ve yüz kalıpları hazırlık süreci 8 artist ile birlikte 3 ayda tamamlandı.

Surat dokusu zamanla büyüdüğü için kemik yapıları birbirine benzeyen farklı yaşlarda 2 oyuncu bulundu. İnsanların nasıl yaşlandıkları gözlenerek, oyuncuların yüzlerinin kalıpları alındı. İki oyuncu için toplamda 6 kademe kaş, burun, çene, yanak gibi farklı yaşlarda çeşitli surat protezleri yapıldı. Protezler iki oyuncu üstünde tekrar tekrar denenerek, her seferinde düzeltmeler ile protezler tekrar yapıldı.

Makyaj ekibiyle bu süreç 2 ay sürdü. Ardından Oyuncuların suratları 3D taranarak, görüntüler üzerinden suratları 3D tracklendi. Birkaç farklı katmanı birleştirerek dijital ortamda yaratılan yaşlandırma maskesi, oyuncuların suratlarına uygulandı. Oyuncular klip çekimi öncesi devamlı hareket halinde oldukları için ve sahnenin ışığı sürekli değiştiği için 3D Track 1 ay sürdü.

Özellikle maskenin göz çevresine entegrasyonunda ve yüzün deforme edilmesinde ekstra özenli çalışıldı. Daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilmek ve oyuncuları arka plandan ayırmak için sahnelerin büyük bölümünde roto yöntemi kullanıldı.

CEZA YENİ ALBÜM HAZIRLIĞINDA


Türkiye’de ve Dünyada büyük başarılara imza atan Ceza en son “Suspus” albümünü yayınlamıştı. Diğer çalışmaları gibi uzun soluklu albüm özelliği taşıyan “Suspus” kapsamında 2 yıl boyunca konserlerinde dinleyicileriyle buluştu. Konserlere ara vermeden devam eden sanatçı, bu süreçte birçok önemli proje kapsamında yeni çalışmalar yayınladı. Son olarak Eurobasket 2017’de ülkemizi temsil eden 12 Dev adam için bestelediği “12 Dev” adındaki yeni şarkısıyla adından sıkça söz ettiren Ceza, yeni albüm çalışmalarına başlandığının da müjdesini verdi…


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>