>

KÜLTÜR-SANAT

Christopher Moore Kutsal Mavi ile Sizi Tabloların Hikâyesini Okumaya Davet Ediyor!

Yeni kitabı Kutsal Mavi ile sürreal bir hikâyenin kapılarını aralıyor!
 
   
 
 
     

Christopher Moore ustaca anlatımıyla ünlü ressamların esrarengiz hikâyelerini, çağdaş kültürün izleri ile birleştiriyor; tarihin, gizemin, aşkın harmanlandığı Kutsal Mavi bir o kadar da komik bir öykü olarak okuyucusuna keyifli anlar yaşatıyor!

MAVİYİ KONTROL ALTINA ALAMAZSINIZ!

Aldatan, kandıran, kontrol altına alınamayan; aşkın, tarihin ve ilham perisinin yolunu çizen Kutsal Mavi’nin hikâyesi…
1890 yılının temmuz ayında Vincent van Gogh mısır tarlasında gezinirken tabancayı çekip kendini vurur. Ardından iki kilometre uzaklıktaki doktorun evine dek yürüyüp yardım ister. Yaratıcılığın zirvesindeki bir sanatçı neden kendini öldürmek ister ki? Vincent’ın iddiasına göre Fransa’nın dörtbir yanında hiç peşinden ayrılmayan kısa boylu “boya satıcısı” da kimdir? Ve van Gogh neden kutsal maviden ölesiye kaçmaktadır.Vincent’ın yakın dostları Lucien Lessard ve eğlence düşkünü Henri Toulouse-Lautrec’in bu sorular aklını karıştırır ve Vincent’ın ölümünün ardındaki sır perdesini aralamaya karar verirler. Araştırmaları onları on dokuzuncu yüzyılın sonlarında Paris’in sefahat ve sanatla iç içe geçmiş dünyasından gerçekdışı bir dünyaya çıkarır.

Kutsal Mavi, dansçı kızların, bayat ekmeklerin ve kaliteli Fransız konyaklarının su gibi aktığı; entrika, şehvet ve sanat tarihinin birbirine karıştığı sürprizlerle dolu bir roman.

Kutsal Mavi
Yazar: Christopher Moore
Tür: Gençlik – Roman
Sayfa sayısı: 400 sayfa
Fiyatı: 22.00 TL
Yayın tarihi: 28.02.2013


facebook.com/altinkitaplar
twitter.com/altinkitaplar

http://www.altinkitaplar.com.tr/kutsal-mavi/

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>